Štvrtfinále - Rusko - Česko 1:1 po piatkových dvojhrách

SITA|11. apr 2008 o 18:35

MOSKVA 11. apríla (SITA) - Po piatkových dvojhrách štvrťfinálového súboja svetovej skupiny Davisovho pohára 2008 Rusko - Česko je v Moskve stav nerozhodný 1:1. O prvý bod favorizovaných hostiteľov sa ...

MOSKVA 11. apríla (SITA) - Po piatkových dvojhrách štvrťfinálového súboja svetovej skupiny Davisovho pohára 2008 Rusko - Česko je v Moskve stav nerozhodný 1:1. O prvý bod favorizovaných hostiteľov sa postaral Marat Safin, ktorý zdolal Tomáša Berdycha 6:7 (5), 4:6, 6:3, 6:2, 6:4 za 230 minút. Pôvodne náhradníkovi Safinovi (až 87. v ATP Entry), ktorý dostal prednosť pred víťazom nedávneho turnaja v Miami Nikolajom Davydenkom, sa vydaril proti deviatemu hráčovi sveta dokonalý obrat z 0:2 na 3:2 na sety. Dvojnásobný grandslamový víťaz Safin dosiahol v tomto roku iba druhé víťazstvo vo dvojhre, ktoré sa zrodilo po piatich prehrách v rade. Víťaz výborne podával, keď zahral 29-krát eso, to posledné pri brejkbale súpera na 5:5 v rozhodujúcom piatom sete. Berdych z 19 brejkových možností využil iba jedinú.

V druhej piatkovej dvojhre na antuke v Malej aréne v Lužnikách si Radek Štěpánek až prekvapujúco hladko poradil s domácim Igorom Andrejevom za 112 minút v troch setoch 6:3, 6:2, 6:4. Obaja súperi vyprodukovali zhodne 21 nevynútených chýb, no český reprezentant bol na tom oveľa lepšej v štatistike víťazných úderov (31, resp. 13).

Výsledky piatkových dvojhier stretnutia Rusko - Česko vo štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára 2008 tenisových reprezentačných družstiev mužov:

RUSKO - ČESKO 1:1 po piatkových dvojhrách

(Moskva, Malá športová aréna Lužniki, antuka v hale, kapacita 6480 divákov)

Marat Safin - Tomáš Berdych 6:7 (5), 4:6, 6:3, 6:2, 6:4

Igor Andrejev - Radek Štěpánek 3:6, 2:6, 4:6

Domov»Tenis»Štvrtfinále - Rusko - Česko 1:1 po piatkových dvojhrách