Štvrťfinále - Nemecko - Španielsko 0:2

SITA|11. apr 2008 o 21:21

BRÉMY 11. apríla (SITA) - Po úvodnom dni brémskeho štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára 2008 reprezentačných družstiev mužov vedú favorizovaní tenisti Španielska na tvrdom povrchu Rebound Ace ...

BRÉMY 11. apríla (SITA) - Po úvodnom dni brémskeho štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára 2008 reprezentačných družstiev mužov vedú favorizovaní tenisti Španielska na tvrdom povrchu Rebound Ace Synpave nad domácimi Nemcami 2:0. O prvý bod hosťujúceho tímu sa postaral Rafael Nadal, ktorý zdolal Nicolasa Kiefera za 179 minút 7:6 (5), 6:0, 6:3. Dvojka svetového rebríčka zlomila odpor tridsiatnika vracajúceho sa do tímu po prvý raz od februára 2006 v tajbrejku prvého setu. Vyrovnané vstupné dejstvo trvalo až 88 minút. V ďalšom priebehu už 47. hráč súčasného renkingu ATP Entry nenašiel recept na presnú hru trojnásobného a úradujúceho šampióna z Roland Garros, ktorý mal navrch aj v nedávnom premiérovom súboji tejto dvojice v Miami (6:2, 6:4).

Úspech v tajbrejku prvého setu nepriniesol hostiteľom vyrovnanie v druhom singli. Finalista šanghajského "výberového" Masters Cupu 2007 David Ferrer (5.) totiž zvíťazil nad Philippom Kohlschreiberom (25.) za 192 minút 6:7 (3), 6:3, 6:4, 6:2 a upravil skóre zo vzájomných súbojov na 3:1.

NEMECKO - ŠPANIELSKO 0:2 po I. piatkových dvojhrách

(Brémy, AWD Dome, tvrdý povrch Rebound Ace Synpave v hale, kapacita 9300 divákov)

Nicolas Kiefer - Rafael Nadal 6:7 (5), 0:6, 3:6

Philipp Kohlschreiber - David Ferrer 7:6 (3), 3:6, 4:6, 2:6

Domov»Tenis»Davis Cup»Štvrťfinále - Nemecko - Španielsko 0:2