PAVOL BLAŠKO (TRÉNER SR): "SÚPER NÁM DAL LEKCIU Z EFEKTIVITY. MY SME MALI MILIÓN ŠANCI, NAJMÄ V PRVEJ TRETINE SME SI VYTVORILI OBROVSKÝ TLAK, NO NEDOKÁZALI SME PREMIEŇAŤ SVOJE PRÍLEŽITOSTI."

C-divízia MS - Slováci nestačili na Španielsko

Doplnené o hlas trénera reprezentantov Slovenska.

BRATISLAVA 25. apríla (SITA) - Slovenská florbalová reprezentácia prehrala v piatkovom stretnutí na turnaji C-divízie majstrovstiev sveta v Bratislave so Španielskom po dramatickom priebehu 3:4 (2:2, 0:0, 1:2) a v základnej B-skupine obsadila napokon 2. miesto práve za reprezentáciou z Pyrenejského polostrova. Zverenci trénera Pavla Blaška nastúpia v sobotňajšom semifinálovom dueli o 14.30 h proti lídrovi A-skupiny Kanade.

V druhom semifinále o 17.15 h sa stretne Španielsko s druhým mužstvom z A-skupiny Austráliou. Z bratislavského turnaja postúpi do B-divízie len celkový víťaz šampionátu.

Výsledky - piatok - súhrn:

B-skupina:

Španielsko - Slovensko 4:3 (2:2, 0:0, 2:1)

Góly: 13. Gómez (Iglesias), 18. González (Gómez), 42. Domínguez (Gómez), 55. Domínguez (Partida) - 2. Škarupa (Granec), 20. Kender, 58. Kender (Granec)

Vylúčenia: 1:2 na 2 min, navyše: Škarupa (SR) na 5 min za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 750 divákov

Zostava SR: Kalčok - Lamačka, Blaško, Múčka, Petróci, Straka, Velčický - Zemen, Segľa, Majerník - Granec, Škarupa, Kender - Kovalčík (od 28. min Matejka), Béreš, Pavlus

Slovensko malo vynikajúci úvod do veľmi dôležitého duelu, keď už v 2. min po prihrávke Graneca rozvlnil sieť za španielskym brankárom Škarupa. Hosťom sa podarilo vyrovnať v presilovej hre v 13. min, Kalčoka prekonal kapitán Gómez. V 18. min bol pri hre štyroch proti štyrom úspešný González a Španieli sa ujali vedenia. Ešte pred prvou sirénou dokázali Blaškovi zverenci vyrovnať, keď v 20. min Kender potrestal chybu Gómeza. V druhej časti, v ktorej boli hostia mierne aktívnejší, preplnená hala Mladosť gól nevidela, a to najmä zásluhou viacerých dobrých zákrokov Kalčoka.

Začiatok rozhodujúcej tretiny Slovákom nevyšiel podľa predstáv, pretože v 42. min rozvlnil sieť Domínguez. Už o minútu mohol vyrovnať Matejka, no zakončenie mu nevyšlo. V ďalšom priebehu sa reprezentanti SR veľmi snažili aspoň vyrovnať, ale hosťujúci gólman Martínez bol neomylný. V 53. min sa v stopercentnej príležitosti ocitol Zemen, strela mu však nevyšla podľa predstáv. Na druhej strane sa chyby v zadných radoch dopustil Múčka a Domínguez v 55. min zvyšoval už na 4:2. Stopäťdesiatšesť sekúnd pred koncom vykresal pre Slovensko iskierku nádeje Kender, ktorý dorazil loptičku do siete po Granecovej aktivite. Hneď vzápätí spálili obrovské príležitosti Béreš či Majerník. Slováci ani napriek obrovskej snahe nedokázali už prekonať Martíneza a museli sa skloniť pred umením Španielov.

Hlas:

Pavol Blaško (tréner SR): "Súper nám dal dnes lekciu z efektivity. My sme mali milión šanci, najmä v prvej tretine sme si vytvorili obrovský tlak, no nedokázali sme premieňať svoje príležitosti. Chlapci potom v obrane urobili viacero chýb, ktoré Španieli potrestali. Na turnaji sme si mohli dovoliť len jednu prehru a tú sme už vyčerpali. Teraz nás čaká Kanada, ktorá vie dobre a rýchlo posúvať loptičku, bude to veľmi náročný súper. Chlapci vedia, o čo ide. Ak chceme postúpiť do finále, musíme dať do toho všetko."