Irán 0:1 0:1 Portugalsko
Práve prebieha | Aktualizované o 21:31 | Sledujte naživo
MS V ŠPORTOVOM AEROBIKU V NEMECKOM ULME (22. - 27. 4. 2008) – Z KVARTETA NOMINOVANÝCH REPREZENTANTIEK SLOVENSKA SKONČILA NAJLEPŠIE MEDZI ŽENAMI-JEDNOTLIVKYŇAMI NATÁLIA FAGOVÁ (27. MIESTO), ÚČASŤ VO FI

Najlepším umiestnením SR v Ulme 27. miesto Fagovej

ULM 27. apríla (SITA) - Pre Slovensko sa účinkovanie na 10. majstrovstvách sveta v športovom aerobiku v nemeckom Ulme (22. - 27. 4.) skončilo už v kvalifikácii. V nabitej konkurencii síce nebol postup ...

ULM 27. apríla (SITA) - Pre Slovensko sa účinkovanie na 10. majstrovstvách sveta v športovom aerobiku v nemeckom Ulme (22. - 27. 4.) skončilo už v kvalifikácii. V nabitej konkurencii síce nebol postup do osemčlenného finále reálny, napriek tomu sa očakávalo od štyroch nominovaných dievčat asi o niečo viac ako napokon dosiahli v súťaži jednotlivkýň. V seniorskej kategórii obsadila v 56-člennom štartovom poli Natália Fagová z KGŠ Slávia Trnava 27. miesto (známka 18,750 bodu), Martinu Perlácovú z Olympu Bratislava klasifikovali na 49. priečke (17,300 b). "Natália ako aktuálna majsterka Slovenska z marcového šampionátu v Nových Zámkoch nastupovala s výronom, jej výkon bol vzhľadom na to primeraný, podľa aktuálnych možností. S vystúpením Perlácovej nemôžem byť spokojná ja ani Martina, výsledná známka nezodpovedá jej možnostiam ani kvalitám," uviedla pre agentúru SITA predsedníčka sekcie športového aerobiku Slovenskej gymnastickej federácie (ŠA SGF) a zároveň členka technickej komisie športového aerobiku Európskej gymnastickej únie (UEG) Oľga Kyselovičová. Na vlaňajších ME v maďarskom Szombathely obsadila Fagová 17. pozíciu (18,500 b), Perlácová vtedy ešte medzi juniorkami skončila na 13. priečke (18,350 b).

Na tohtoročnom svetovom šampionáte v Ulme neuspeli ani slovenské juniorky. Ivanu Faměrovú zo Slávie PU Prešov klasifikovali v konkurencii 48 pretekárok v kvalifikácii na 31. mieste (17,450 b), Ivana Khandlová z KŠA Nitra obsadila 36. pozíciu (16,900 b). "Za solídne by sme pred MS považovali umiestnenie okolo 20. miesta. Khandlová mala problémy so slabinami, čo možno trochu ovplyvnilo jej výkon," doplnila O. Kyselovičová.

Umiestnenia nominovaných slovenských reprezentantiek na 10. majstrovstvách sveta v športovom aerobiku v nemeckom Ulme (22. - 27. apríla 2008):

Seniorská kategória:

Ženy - jednotlivkyne - kvalifikácia: 27. Natália Fagová (KGŠ Slávia Trnava) 18,750 bodu, 49. Martina Perlácová (Olymp Bratislava) 17,300 - nepostúpili do osemčlenného finále

Juniorská kategória:

Juniorky - jednotlivkyne - kvalifikácia: 31. Ivana Faměrová (Slávia PU Prešov) 17,450, 36. Ivana Khandlová (KŠA Nitra) 16,900 - nepostúpili do osemčlenného finále