V SILNEJ KONKURENCII 460 DETÍ Z 21 KRAJÍN SA NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA ŠKOLSKEJ MLÁDEŽE V ORIENTAČNOM BEHU V ŠKÓTSKOM EDINBURGHU NEPODARILO NIKOMU ZO SLOVÁKOV SIAHNUŤ NA MEDAILU

Mušinský sekundu od bronzu na MS školskej mládeže

EDINBURGH 28. apríla (SITA) - V silnej konkurencii 460 detí z 21 krajín sa na majstrovstvách sveta školskej mládeže v orientačnom behu v škótskom Edinburghu nepodarilo nikomu zo Slovákov siahnuť na medailu, ...

EDINBURGH 28. apríla (SITA) - V silnej konkurencii 460 detí z 21 krajín sa na majstrovstvách sveta školskej mládeže v orientačnom behu v škótskom Edinburghu nepodarilo nikomu zo Slovákov siahnuť na medailu, aj keď omylom bronzové medaily národnému družstvu mladších chlapcov odovzdali, no tí napokon skončili tesne za stupňom víťazov na štvrtom mieste.

Iba o jedinú sekundu zaostal za bronzovou priečkou Tomáš Mušinský z Gymnázia na Trebišovskej ul. v Košiciach, ktorý si na strednej trati vybojoval výborné 4. miesto (na dlhej trati bol 10.). Uspokojivými umiestneniami na strednej trati sú aj 7. miesto Kataríny Papugovej z GTA Košice (10. na dlhej trati) a 10. miesto Dávida Franka zo ZŠ Polianska Košice.

Na dlhej trati bol Franko deviaty, na 9. mieste skončil aj Róbert Barcík z OŠG Banská Bystrica (13. na strednej trati) a cenné je aj 13. miesto Romany Štrbovej zo Súkr. gymnázia na Českej ulici v Bratislave.

Okrem národných družstiev reprezentovali Slovemsko aj školské družstvá starších chlapcov z Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského Banská Bystrica, starších dievčat z Gymnázia Sv. Tomáša Akvinského Košice a mladší chlapci zo ZŠ Ing. Kožucha Spišská Nová Ves. Najlepšie si počínali Košičanky z GTA, ktoré obsadili v súťaži družstiev 5. priečku (nár. družstvo 8.), Spišiaci skončili na 10. mieste a gymnazisti z B. Bystrice boli 11. (nár. družstvo 7.).

V záverečných pretekoch priateľstva sa predsa len ušlo miesto na stupni víťazov aj slovenskému zástupcovi. Jeden z trénerov, Valér Franko, spolu s vedúcou výpravy Lotyšska a trénerom z Turecka skončili na 3. mieste.

V orientačnom behu mení ISF periodicitu šampionátov z párnych rokov na nepárne, preto už v budúcom roku bude školská mládež súťažiť v Madride v Španielsku. Usporiadateľ nasledujúceho šampionátu v roku 2011 však v tomto čase ešte známy nie je.