Turnaj WTA Tour v Prahe - utorok

SITA|29. apr 2008 o 21:57

PRAHA 29. apríla (SITA) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková v utorok dosiahla svoje prvé víťazstvo v hlavnej súťaži dvojhry na niektorom z turnajov WTA Tour od 11. mája 2006 a momentálne ťahá sériu ...

PRAHA 29. apríla (SITA) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková v utorok dosiahla svoje prvé víťazstvo v hlavnej súťaži dvojhry na niektorom z turnajov WTA Tour od 11. mája 2006 a momentálne ťahá sériu už 12 singlových úspechov. Devätnásťročná z Ratnoviec pochádzajúca piešťanská rodáčka zvíťazila v stretnutí 1. kola na podujatí ECM Prague Open v Prahe (Tier IV, dotácia 145 000 USD, antuka vonku) za 55 minút nad takisto nenasadenou Američankou Meghann Shaughnessyovou 6:1, 6:3. Duel bol prerušený pre dážď za stavu 6:1, 2:2. Hneď na začiatku dohrávky dosiahla členka NTC brejk a neskôr ďalší v deviatom geme.

Rybáriková predvlani bola Na Štvanici v českej metropole vo štvrťfinále a práve vtedy tam v 2. kole zaznamenala spomenutý predchádzajúci úspech v hlavnej súťaži dvojhry na úrovni WTA Tour (proti Venezuelčanke Milagros Sequerovej). Teraz dostala od organizátorov voľnú kartu a skúsenej 29-ročnej držiteľke šiestich singlových titulov Shaughnessyovej sa revanšovala za prehru 1:6, 4:6 zo septembra 2007 v slovinskom Portoroži (na tvrdom povrchu v 1. kole). "So svojím výkonom som maximálne spokojná. Veľmi si vážim, že som opäť zdolala hráčku z najlepšej stovky a tiež som rada, že sme ten zápas odohrali až do konca. Počas neho sme mali jednu prestávku pre dážď. Rameno je v poriadku," komentovala pre agentúru SITA M. Rybáriková.

Víťazka nedávnych turnajov ITF v ruskom Petrohrade-Vsevoložsku a gréckej Patre a autorka úvodného bodu SR vo dvojhre v rámci víkendového fedcupového duelu SR - Uzbekistan (5:0) Rybáriková v utorok disponovane ťažila z chabej formy niekdajšej jedenástky renkingu a pražskej štvrťfinalistky spred desiatich rokov: Shaughnessyová, 61. vo svetovom rebríčku, totiž tento rok pre vleklé problémy s ľavým kolenom absolvovala len piaty zápas a stále platí, že všetky prehrala. Rybáriková, ktorá figuruje na 167. priečke v dlhodobom počítačovom poradí, si v osemfinálovom 2. kole zmeria sily s najvyššie nasadenou Ruskou Verou Zvonarevovou.

V utorok sa v Prahe nedarilo druhej Slovenke Janette Husárovej, ktorá spolu s Češkou Ivetou Benešovou ako jednotky deblového žrebu prehrali s nenasadenou čínskou dvojicou Čun-mei Ji, Šeng-nan Sun za 104 minút tesne 6:7 (3), 7:6 (5), 5:10 (zápasový tajbrejk).

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour ECM Prague Open v Prahe (Tier IV, dotácia 145 000 USD, antuka vonku):

Dvojhra - 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) - Meghann Shaughnessyová (USA) 6:1, 6:3 za 55 minút

Cvetana Pironkovová (Bulh.) - Jekaterina Ivanovová (Rus.) 6:1, 7:6 (5)

Klára Zakopalová (7-ČR) - Sara Erraniová (Tal.) 6:1, 6:3

Zostávajúci na utorok plánovaný duel 1. kola dvojhry Petra Kvitová (ČR) - Viktoria Azarenková (3-Bielor.) presunuli pre dážď na stredu.

Štvorhra - 1. kolo:

Čun-mei Ji, Šeng-nan Sun (Čína) - Iveta Benešová, Janette Husárová (1-ČR/SR) 7:6 (3), 6:7 (5), 10:5 (zápasový tajbrejk)