Mertiňákova prehra v osemfinále štvorhry v Barcelone

SITA|30. apr 2008 o 12:19

BARCELONA 30. apríla (SITA) - Slovenský tenista Michal Mertiňák a Rakúšan Oliver Marach ako nenasadení v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola štvorhry na turnaji ATP Open Sabadell Atlantico v španielskej ...

BARCELONA 30. apríla (SITA) - Slovenský tenista Michal Mertiňák a Rakúšan Oliver Marach ako nenasadení v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola štvorhry na turnaji ATP Open Sabadell Atlantico v španielskej Barcelone (dotácia 888 000 eur, antuka vonku) prehrali so sedmičkami deblového žrebu, Poliakmi Mariuszom Fyrstenbergom a Marcinom Matkowským, za 82 minút 6:4, 4:6, 5:10 (zápasový tajbrejk).

Dvadsaťosemročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák, tento týždeň 49. vo svetovom rebríčku štvorhry, a jeho kolega pri tohtoročnom triumfe na hlavnom okruhu ATP v mexickom Acapulcu Marach (50.) na dvorci č. 4 v areáli Real Club de Tenis Barcelona 1899 v druhom sete nevyužili náskok brejku. V rozhodujúcej časti nezachytili úvod (0:3), po znížení z 2:7 na 4:7 nezvládli ďalšie dva body a odvrátili len jeden mečbal. Poliakom sa vydaril revanš za septembrové semifinále v Bukurešti (4:6, 4:6), kde Mertiňák s Marachom napokon získali trofej.

Štvorhra - 2. kolo (osemfinále):

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (7-Poľ.) - Oliver Marach, Michal Mertiňák (Rak./SR) 4:6, 6:4, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 82 minút