Karate, ME: V sobotu pre SR ďalšie dve medaily

SITA|3. máj 2008 o 15:06

Slovenskí reprezentanti v karate vybojovali na 43. majstrovstvách Európy EKF v estónskom Tallinne (2 - 4. 5. 2008)už štyri medaily.

TALLINN 3. mája (SITA) - Slovenskí reprezentanti v karate vybojovali na 43. majstrovstvách Európy EKF v estónskom Tallinne (2 - 4. 5. 2008), na ktorých je prítomných 509 pretekárov zo 42 krajín, už štyri medaily. Po piatkovom striebre Kristíny Grmanovej (kata jednotlivkýň) a bronze Klaudia Farmadína (kumite do 75 kg) získala v sobotu v športovom zápase najcennejší kov v Open kategórií Eva Tulejová-Medveďová.

Členka Rapidu Bratislava postúpila do večerného finále a keďže jej súperka z Bosny pre zranenie avizovane nenastúpi, Slovenka sa mohla v predstihu tešiť z celkového triumfu. Tulejová-Medveďová obhájila prvenstvo z vlaňajších ME v Bratislave a z kontinentálnych šampionátov má už štyri kovy (2-0-2), navyše je aj majsterkou sveta z roku 2006 v Tampere (to však v kategórii do 60 kg). Bohatú medailovú zbierku Slovákov na ME v Tallinne rozšíril 3. miestom v kumite do 65 kg Peter Macko, pre karatistu Tekdanu Bratislavu je to vôbec prvé umiestnenie na stupňoch víťazov. V rozhodujúcom dueli o bronz Macko zdolal Maďara Kovácsa tesne 3:2.

"Je neuveriteľné mať štyri medaily, určite to prevýšilo naše očakávania. Všetko sa mi zdá ako sen. Medveďovej sa v piatok v kumite do 60 kg nedarilo podľa predstáv, dnes si však všetko vynahradila a v Open kategórii bola vynikajúca. Aj Macko potvrdil výbornú formu. Všetci sme veľmi spokojní a šťastní," uviedol pre agentúru SITA priamo z dejiska v Tallinne šéftréner SR František Kretovič.

Slovenské karate má po štyroch zápisoch v Estónsku aktuálne na svojom konte z ME spolu 26 medailových umiestnení od vzniku samostatnej SR (5-7-14).

Domov»Ďalšie športy»Karate, ME: V sobotu pre SR ďalšie dve medaily