Cibulková nahnevaná sama na seba, robila hlúpe chyby

SITA|5. máj 2008 o 15:20

Doplnené o hlas Dominiky Cibulkovej

BERLÍN 5. mája (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v pondelňajšom dueli 1. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Qatar Telecom German Open v Berlíne (Tier I, dotácia 1,34 milióna USD, antuka vonku) s pätnástou nasadenou, Ukrajinkou Aľonou Bondarenkovou, za 144 minút 4:6, 6:1, 6:7 (9). Dvakrát pritom podávala na triumf v tomto stretnutí, v tajbrejku tretieho setu viedla 4:2 a po odvrátení troch mečbalov sama mala jednu takúto šancu.

"Bol to taký zvláštny zápas, obojstranne hore-dolu," povedala D. Cibulková pre agentúru SITA a dodala: "Som na seba nahnevaná. Dostala som súperku do zápasu vlastnými chybami, hoci som cítila, že má zo mňa strach. Už v prvom sete za stavu 1:1 som viedla 40:15 a napokon predsa prehrala svoje podanie. V druhej časti som hrala dobre a udržala som si úroveň výkonu i koncentráciu. V treťom sete som sa síce rýchlo dostala zo skóre 0:2, ale robila som hlúpe chyby vo fázach, keď som Bondarenkovú mohla a mala doraziť - napríklad za stavu 5:3 i 6:5. S mamou a trénerom sa teraz hneď vraciame autom domov. Od utorka do soboty budem v Bratislave, potom odchádzam na turnaj do Ríma. Poveternostné podmienky dnes v Berlíne boli príjemné - bez chladu či vetra, svietilo slnko. V tomto smere sa nemôžem na nič sťažovať."

Išlo o prvý vzájomný duel čoskoro 19-ročnej bratislavskej rodáčky pochádzajúcej z Piešťan (nar. 6. mája 1989), momentálne 31. vo svetovom rebríčku, s 23-ročnou 25. tenistkou dlhodobého renkingu.

Finalistka nedávneho turnaja WTA Tour v Amelia Island Cibulková v úvodnom dejstve proti Charkovčanke A. Bondarenkovej inkasovala brejk na 1:2, hoci viedla 40:15. Nasledovali ďalšie štyri straty podania v rade - po dve na oboch stranách. Za stavu 3:3 zverenkyňa Vladimíra Pláteníka odvrátila štyri hrozby, ale piatu už nie. V desiatom geme pri skóre 4:5 mala Slovenka dve možnosti vrátiť sa do setu, ktorý napokon trval 52 minút, ale nezvládla to. Cibulkovej sa však vynikajúco vydaril nástup do druhého dejstva: s dvoma brejkmi odskočila na 5:0 a nezaváhala. V rozhodujúcej časti sa okamžite dotiahla z 0:2 na 2:2 a sériou troch získaných gemov sa dostala do sľubného vedenia 5:3. Už pri potvrdzovaní v ôsmej hre však mala ťažkosti a v desiatom geme nezužitkovala podávanie na triumf. Vzápätí si Slovenka vynútila opakovanú príležitosť a znova ju premrhala. V dramatickom rozuzlení sa zachránila pri skóre 5:6, 6:7 i 7:8 a viedla 9:8, ale prehrala nasledujúce tri loptičky.

Dvojhra - 1. kolo:

Aľona Bondarenková (15-Ukr.) - Dominika Cibulková (SR) 6:4, 1:6, 7:6 (9) za 144 minút