V družstvách mužov zlato do Ruska

SITA|10. máj 2008 o 20:03

LAUSANNE 10. mája (SITA) - Reprezentanti Ruska vybojovali zlaté medaily v sobotňajšej súťaži družstiev na 30. majstrovstvách Európy v športovej gymnastike mužov a juniorov vo švajčiarskom meste Lausanne ...

LAUSANNE 10. mája (SITA) - Reprezentanti Ruska vybojovali zlaté medaily v sobotňajšej súťaži družstiev na 30. majstrovstvách Európy v športovej gymnastike mužov a juniorov vo švajčiarskom meste Lausanne (7. - 11. 5. 2008). Rusi, ktorí boli najlepší aj vo štvrtkovej kvalifikácii, dosiahli celkový súčet 272,450 bodu a po triumfe pred dvoma rokmi v gréckom Volose (vlani v Amsterdame nebola súťaž družstiev) sa mohli opäť tešiť z najcennejšieho kovu na kontinentálnom

Strieborné medaily patria mužskému tímu Nemecka (269,575 b), pre túto krajinu je pozícia vicemajstrov Európy vôbec premiérová v histórii. Nemci však boli druhí aj vo štvrtkovej kvalifikácii, takže s umiestnením na stupňoch víťazov sa s nimi medzi odborníkmi rátalo. Bronz v tímovej mužskej súťaži na ME v Lausanne patrí gymnastom Rumunska (268,950 b). Veľkými smoliarmi sa stali Francúzi, ktorí viedli po štyroch disciplínach, následne však zaváhali na koni s držadlami a "prepadli sa" pred poslednou rotáciou až na 6. pozíciu. Napokon klasifikovali gymnastov z krajiny galského kohúta na 5. mieste (266,350 b) za Bieloruskom (266,450 b). Spolufavoriti z Ukrajiny, tretí vo štvrtkovej kvalifikácii, sa museli uspokojiť v sobotňajšom finále so 6. priečkou (265,875 b). Siedme skončilo Švajčiarsko (264,900 b) a finálovú osmičku uzatváralo Taliansko (263,475 b).

V nedeľu 30. ME mužov a juniorov v športovej gymnastike v Lausanne vyvrcholia finálovými súťažami na jednotlivých náradiach v oboch kategóriách - mužov i juniorov, bez slovenskej účasti (Samuel Piasecký je na bradlách po 9. mieste v kvalifikácii prvým náhradníkom, pozn.).

Výsledky - ME mužov a juniorov - Lausanne (Švajč.) - sobota:

MUŽI:

súťaž družstiev - finále (zo štvrtkovej kvalifikácie postupovalo osem najlepšie ohodnotených krajín):

1. Rusko 272,450 bodu, 2. Nemecko 269,575, 3. Rumunsko 268,950, 4. Bielorusko 266,450, 5. Francúzsko 266,350, 6. Ukrajina 265,875, 7. Švajčiarsko 264,900, 8. Taliansko 263,475.

Zostávajúci program 30. ME mužov a juniorov v športovej gymnastike vo švajčiarskom meste Lausanne (7. - 11. mája 2008):