Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
20. etapa: Alba - Sestriere | Sledujte naživo
Sagan ide v ťažkej etape, náskok úniku sa znížil.
SÚHRN VÝSLEDKOV SOBOTŇAJŠÍCH TRETÍCH STRETNUTÍ FINÁLE NÁRODNÉHO PLAY OFF WHIL A NÁRODNÉHO PLAY OFF O TRETIE MIESTO (HRÁ SA NA 3 VÍŤAZSTVÁ)

WHIL - národné play off SR - finále, o 3. miesto

BRATISLAVA 10. mája (SITA) - K prvému mečbalu vo finále národného play off o titul majstra SR sa prepracovali hádzanárky ŠKP Bratislava, ktoré v sobotňajšom treťom stretnutí o celkové prvenstvo zdolali ...

BRATISLAVA 10. mája (SITA) - K prvému mečbalu vo finále národného play off o titul majstra SR sa prepracovali hádzanárky ŠKP Bratislava, ktoré v sobotňajšom treťom stretnutí o celkové prvenstvo zdolali Slovan Duslo Šaľa 26:20 (15:10) a ujali sa tak vedenia v sérii 2:1 na zápasy. Premiérový titul v ére samostatnosti si zverenky trénera Štefana Katušáka môžu vybojovať už v nedeľu 11. mája, keď je opäť v hale na Jégého ulici na programe štvrtý duel. Naopak, Šalianky musia na zachovanie nádeje na zisk jubilejného desiateho triumfu v najvyššej slovenskej súťaži bezpodmienečne vyhrať.

V sobotňajšom dueli o 3. miesto zvíťazili hádzanárky HK Štart Trenčín nad Iuventou Michalovce 24:22 (10:12) a v sérii sa ujali vedenia 2:1. Štvrtý duel o bronz je na programe v nedeľu 11. 5. o 18.00 h opäť v Trenčíne.

Hádzaná - WHIL - národné play off o titul majstra SR - finále - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

ŠKP Bratislava - Slovan Duslo Šaľa 26:20 (15:10) - stav série 2:1

Najviac gólov: Porubská 6/2, Súkenníková 5, Globanová 4, Beňušková 4/3, H. Janšáková a Školková po 3 - Váradyová 5, L. Weibelová 5/5, Trochtová 4, Fečová 4/2

Pok. hody: 6/5 - 9/7, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 500 divákov

Osobné bránenie kľúčovej hráčky Šale Šalatovej slávilo v úvode úspech. Na druhej strane sa hráčky ŠKP cez defenzívu hosťujúceho družstva strelecky presadzovali a pomerne rýchlo získali sľubný náskok (6:2). Trénerka Dusla Braunová si už v 9. min zobrala oddychový čas, ale náskok Bratislavčaniek vzápätí narástol na 8:2 a v 23. min viedli už 13:6. Šalianky potom začali doťahovať, v 28. min znížili na 10:13, hádzanárky ŠKP však ešte do prestávky dva góly a upravili na polčasových 15:10. Snaha Dusla o obrat vo vývoji vyšla na začiatku druhého dejstva pre neefektívnu streľbu a technické chyby navnivoč. Domáce hádzanárky každé zaváhanie súpera nekompromisne trestali a suverénne kráčali za druhým víťazstvom vo finálovej sérii (v 44. min 23:13). Hostky potom zmobilizovali sily, sedem minút pred koncom stretnutia stiahli na 18:23, ale stretnutie už viac zdramatizovať nedokázali.

Hlasy:

Štefan Katušák (tréner ŠKP): "Dievčatá ma milo prekvapili. Nepredpokladal som, že to bude také suverénne z našej strany. Rozhodne som čakal väčší odpor Dusla. My sme to však zvládli perfektne najmä v obrane, vďaka ktorej sme súperovi veľa nedovolili, ale darili sa nám aj rýchle protiútoky. Zajtra to bude mimoriadne náročné. Šaľa, ktorá má svoju kvalitu, sa rozhodne nevzdá. My musíme zahrať tak ako dnes, keď sme odstavili osobkou nebezpečnú Šalatovú, čím sme si výrazne pomohli. Zvíťazili sme zaslúžene."

Darina Braunová (trénerka Šale): "Bez streľby z vonka sa hrať nedá. My sme sa celý týždeň pripravovali na osobné bránenie Šalatovej, ale ďalšie spojky nedokázali uvoľnený priestor využiť. V úvode sme mali nejaké šance, no žiaľ sme ich nepremenili. V druhom polčase sme stiahli náskok ŠKP na päť gólov a mali tri protiútoky, ale trikrát sme stratili loptu. To by sa nám rozhodne nemalo stávať. Teraz musíme zmobilizovať sily. Základom na dosiahnutie úspešného výsledku bude jednoznačne herná disciplína."

Hádzaná - WHIL - národné play off - o 3. miesto - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

HK Štart Trenčín - Iuventa Michalovce 24:22 (10:12) - stav série 2:1

Najviac gólov: Uhliarová 5, Gašparovičová a Bahýlová po 4 - Pajtášová 6, Tobiašová 5, Hricíková a Jenčíková po 4

Pok. hody: 7/6 - 2/2, vylúčené: 2 - 6, rozhodovali: Skružný a Kavulič (obaja ČR), 650 divákov

Michalovce nastúpili už aj so skúsenou strelkyňou Dittelovou a nenechali v tomto zápase nič na náhodu. Stretnutie malo solídnu úroveň, hrala sa dynamická hádzaná. V prvom polčase mali mierne navrch hádzanárky z východu Slovenska, ktoré si vytvorili aj mierny náskok. Opätovne sa im však zranila Dittelová. V druhej časti dotiahli mladé hráčky Trenčína zvýšením úsilím stav stretnutia a postupne otočili priebeh duelu vo svoj prospech. V závere skúsené Michalovčanky iba skorigovali rozdiel skóre na rozdiel dvoch gólov. Trenčín sa ujal v sérii o bronz vedenia 2:1 na zápasy.