30. ME MUŽOV A JUNIOROV V ŠPORTOVEJ GYMNASTIKE VO ŠVAJČIARSKOM MESTE LAUSANNE (7. - 11. MÁJA 2008) - NEDEĽŇAJŠIE VÝSLEDKY FINÁLE NA JEDNOTLIVÝCH NÁRADIACH V KATEGÓRII JUNIOROV

Britský junior Keatings v nedeľu dvakrát zlatý

LAUSANNE 11. mája (SITA) - Vyvrcholením 30. majstrovstiev Európy mužov a juniorov v športovej gymnastike vo švajčiarskom Lausanne boli nedeľňajšie finálové súťaže na jednotlivých náradiach. Medzi juniormi ...

LAUSANNE 11. mája (SITA) - Vyvrcholením 30. majstrovstiev Európy mužov a juniorov v športovej gymnastike vo švajčiarskom Lausanne boli nedeľňajšie finálové súťaže na jednotlivých náradiach. Medzi juniormi sa darilo najmä Danielovi Keatingsovi z Veľkej Británie. Talentovaný Brit si po prvenstve vo viacboji a tímovej súťaži vybojoval aj ďalšie dva individiduálne triumfy - na koni s držadlami (15,650 bodu) a na bradlách (15,300), navyše v prostných obsadil 3. miesto. Šesť "náraďových" disciplín malo v juniorskej kategórii víťazov až z piatich krajín. V prostných dominoval Grék Eleftherios Kosmidis (15,525), na kruhoch Španiel Christian Bazan (15,150), v preskoku Francúz Mathieu Jordan (15,837) a na hrazde získal zlatú medailu Amin Garibov z Ruska (14,625). Pozoruhodné sú výsledky spomenutého Španiela Bazana, ktorý vystúpil v nedeľu až štyrikrát na stupne víťazov (okrem primátu na kruhoch bol aj druhý v prostných a ako tretieho v poradí ho klasifikovali v preskoku a

na bradlách). Zaujímavá je aj skutočnosť, že až v piatich prípadoch si tituly európskych šampiónov vybojovali gymnasti, ktorých ohodnotili rozhodcovia najlepšie už v kvalifikácii. Výnimkou je Francúz Axel Augis, ten však na finále na bradlách nenastúpil. Slovensko nemalo vo finále svoje zastúpenie, dvojica nominovaných juniorov Slavomír Michňák a Denis Šnírer skončila svoju púť v piatkovej kvalifikácii.

Výsledky - ME mužov a juniorov - Lausanne (Švajč.) - nedeľa:

JUNIORI:

finále na jednotlivých náradiach (z piatkovej kvalifikácie postupovalo v každej disciplíne do nedeľňajšieho finále osem najlepšie ohodnotených gymnastov, maximálne však dvaja pretekári z jednej krajiny):

prostné: 1. Eleftherios Kosmidis (Gréc.) 15,525 bodu, 2. Christian Bazan (Šp.) 15,100, 3. Daniel Keatings (V. Brit.) 15,000,... v kvalifikácii: 63. Slavomír Michňák 13,000, 97. Denis Šnírer (obaja SR) 12,275

kôň s držadlami: 1. Daniel Keatings (V. Brit.) 15,650, 2. Matvej Petrov (Rus.) 15,075, 3. Viktor Stepanenko (Ukr.) 14,850,... v kvalifikácii: 53. Slavomír Michňák 12,475, 86. Denis Šnírer (obaja SR) 11,275

kruhy: 1. Christian Bazan (Šp.) 15,150, 2. Gustavo Simoes (Portug.) 14,975, 3. Matvej Petrov (Rus.) 14,500,... v kvalifikácii: 80. Denis Šnírer 12,100, 99. Slavomír Michňák (obaja SR) 10,975

preskok: 1. Mathieu Jordan (Fr.) 15,837 (prvý skok: 16,200, druhý skok: 15,475), 2. David Beľavskij (Rus.) 15,812, 3. Christian Bazan (Šp.) 15,550,... v kvalifikácii: 82. Denis Šnírer 13,925, 106. Slavomír Michňák (obaja SR) 13,225

bradlá: 1. Daniel Keatings (V. Brit.) 15,300, 2. Amin Garibov (Rus.) 15,025, 3. Christian Bazan (Šp.) 14,575,... v kvalifikácii: 84. Denis Šnírer 12,650, 89. Slavomír Michňák (obaja SR) 12,525

hrazda: 1. Amin Garibov (Rus.) 14,625, 2. Max Wittenberg-Voges (Nem.) 14,375, 3. Kirill Ignatenkov (Rus.) 14,325,... v kvalifikácii: 98. Slavomír Michňák 11,175, 102. Denis Šnírer (obaja SR) 11,075