Klec do 2. kola kvalifikácie dvojhry proti Belluccimu

SITA|20. máj 2008 o 18:32

PARÍŽ 20. mája (SITA) - Slovenský tenista Ivo Klec zvíťazil v utorňajšom stretnutí 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny, Roland Garros ...

PARÍŽ 20. mája (SITA) - Slovenský tenista Ivo Klec zvíťazil v utorňajšom stretnutí 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny, Roland Garros v Paríži (dotácia 15 575 960 eur, antuka), nad takisto nenasadeným Izraelčanom Harelom Levym za 89 minút 7:6 (2), 7:5. Brejk a okamžitý rebrejk v neprospech Slováka sa v úvodnom sete udial už v prvom a druhom geme. V druhej časti si súperi držali podanie až do napokon poslednej dvanástej hry, pričom v jedenástej Klec čelil jednej hrozbe straty podania.

Klec nastúpil v kvalifikácii v rámci "veľkej štvorky" po jedenásty raz a jeho maximom zatiaľ je finálové 3. kolo vo Wimbledone 2006. Vo francúzskej metropole sa vlani nedostal cez 2. kolo (4:6, 2:6 proti Španielovi Pablovi Andujarovi) a predminulý rok prehral už v úvodnom (5:7, 6:7 /2/ s Nemcom Larsom Burgsmüllerom). Zdolaný 29-ročný Levy figuruje na 162. pozícii v renkingu. V júni 2001 bol na 30. priečke.

Dvadsaťsedemročný Bratislavčan s mníchovskou adresou Klec, tento týždeň 267. vo svetovom rebríčku, si v 2. kole eliminácie zmeria sily s dvojkou žrebu, brazílskym ľavákom Thomazom Belluccim. Tohto momentálne 75. muža renkingu zdolal vlani v osemfinále na tvrdom povrchu na challengeri v Campos Do Jordao 3:6, 6:4, 6:2. Dvadsaťročný rodák z Tiete Bellucci bol v okamihu uzávierky prihlášok na Roland Garros k 14. aprílu až na 145. pozícii v počítačovom poradí, takže sa nezmestil priamo do hlavnej súťaže, kam by teraz podľa rebríčka už jasne patril.