Gajdošovej prehra v 1. kole dvojhry, viedla 5:2 a 30:0

SITA|27. máj 2008 o 19:43

PARÍŽ 27. mája (SITA) - V Bratislave narodená, v Sydney sídliaca, začiatkom tohto roka Austráliu reprezentujúca a teraz so skratkou SVK za menom účinkujúca Jarmila Gajdošová prehrala v utorňajšom stretnutí ...

PARÍŽ 27. mája (SITA) - V Bratislave narodená, v Sydney sídliaca, začiatkom tohto roka Austráliu reprezentujúca a teraz so skratkou SVK za menom účinkujúca Jarmila Gajdošová prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry žien na druhom granslamovom turnaji tenisovej sezóny, Roland Garros v Paríži (dotácia 15 575 960 eur, antuka), s domácou držiteľkou voľnej karty Oliviou Sanchezovou za 118 minút 6:7 (4), 6:7 (8).

Dvadsaťjedenročná úspešná kvalifikantka Gajdošová viedla v úvodnom dejstve 5:2 a 30:0 na príjme, ale napokon sa ani len nedostala k setbalu. Po takmer trojhodinovej dažďom vynútenej prestávke pri zhode za stavu 1:1 v druhom sete prehrala prvé dva fiftíny a 25-ročná súperka, tento týžeň 114. vo svetovom rebríčku, napriek Gajdošovej brejkbalu v treťom geme potvrdila únik. Napokon Francúzka nepotrestane veľmi zaváhala až pri skóre 5:0. Aj cez dva mečbaly za stavu 5:3 a 40:15 povolila Slovenke vyrovnať. Ďalší mečbal Sanchezová nezužitkovala v dvanástej hre ako returnujúca a v tajbrejku potrebovala ešte tri príležitosti na ukončenie náhlej drámy (spolu 6 mečbalov), pričom čelila aj setbalu. Hostiteľka sa Gajdošovej revanšovala za prehru 4:6, 0:6 z predvlaňajšieho finále na antukovom podujatí vo Viteli.

Držiteľke 8 singlových titulov z úrovne ITF Gajdošovej (tento rok triumf v kórejskom Gimčeone), aktuálne 195. v renkingu (k 25. septembru 2006 figurovala na 64. priečke), sa pri tretej účasti v hlavnej súťaži dvojhry na majstrovstvách Francúzska nepodarilo aspoň vyrovnať svoj miestny rekord zo sezóny 2006 - dosiahnutie 2. kola. Celkovo sa na podujatiach "veľkej štvorky" najďalej dostala na US Open 2006 - do 3. kola.