SVETOVÝ POHÁR V ŠPORTOVEJ GYMNASTIKE MUŽOV A ŽIEN V MOSKVE (29. - 30. MÁJA 2008) - SLOVÁK SAMUEL PIASECKÝ OBSADIL V PIATKOVOM FINÁLE NA BRADLÁCH 4. MIESTO, V PROSTNÝCH SKONČIL NA 7. PRIEČKE

Piasecký v Moskve 4. na bradlách a 7. v prostných

MOSKVA 30. mája (SITA) - Slovenský reprezentant v športovej gymnastike Samuel Piasecký si na Svetovom pohári (SP) mužov a žien v Moskve (29. - 30. 5.) vybojoval v piatkovom finále v kvalitnej konkurencii ...

MOSKVA 30. mája (SITA) - Slovenský reprezentant v športovej gymnastike Samuel Piasecký si na Svetovom pohári (SP) mužov a žien v Moskve (29. - 30. 5.) vybojoval v piatkovom finále v kvalitnej konkurencii pretekárov z 35 krajín výborné 4. miesto na bradlách, v prostných skončil na 7. priečke. Dvadsaťtriročný člen Slávie UK a zverenec trénera Martina Zvala sa z troch disciplín, v ktorých sa na podujatí s názvom "Svetové hviezdy" predstavil vo štvrtkovej kvalifikácii, iba na hrazde (10. pozícia) neprebojoval medzi finálovú osmičku. "Samo zacvičil perfektne. Na bradlách postupoval z kvalifikácie z druhého miesta, keď dostal životnú známku 15,800 bodu. Škoda, že vo finále to už nevyšlo na medailové umiestnenie, ale napriek tomu je v nabitej konkurencii štvrté miesto supervýsledok. Aj finále v prostných musím hodnotiť veľmi pozitívne. Piasecký dokázal, že je skutočne vo veľmi dobrej forme," uviedol pre agentúru SITA priamo z metropoly Ruska kouč najlepšieho slovenského gymnastu súčasnosti Martin Zvalo. V ženskej kategórii si jediná Slovenka v štartovom poli Natália Paulíčková nevybojovala v preskoku ani na kladine účasť vo finálovom oktete.