Roland Garros: Šarapovová vypadla so Safinovou

Maria Šarapovová príde s veľkou pravdepodobnosťou o post svetovej jednotky. (Autor: TASR)
SITA|2. jún 2008 o 19:10

Ruská tenistka Maria Šarapovová tento rok neskompletizuje svoju zbierku trofejí z grandslamových podujatí a s veľkou pravdepodobnosťou stratí už po troch týždňoch post svetovej jednotky.

PARÍŽ 2. júna (SITA) -

V pondelňajšom stretnutí osemfinálového 4. kola dvojhry žien na Roland Garros v Paríži (dotácia 15 575 960 eur, antuka) prehrala jednotka žrebu i rebríčka so svojou krajankou Dinarou Safinovou za 172 minút 7:6 (6), 6:7 (5), 2:6. Sibírčanka nezostane na čele počítačového poradia WTA Tour, ak sa aspoň jedna z tria Ana Ivanovičová, Jelena Jankovičová a Svetlana Kuznecovová prebojuje do finále.

Dvadsaťdvaročná Moskovčanka Safinová, ktorá bola medzi najlepšími ôsmimi na majstrovstvách Francúzska aj predvlani, si vo štvrťfinále zmeria sily s ďalšou členkou "zbornej" - Jelenou Dementievovou. Trinástka "pavúka" pri Boulonskom lesíku Safinová má so spomenutou sedmičkou priaznivú bilanciu 3:2. Do vedenia - po tretí raz - sa dostala vďaka finálovému triumfu na prípravnom podujatí v Berlíne (3:6, 6:2, 6:2).

Proti Šarapovovej vyrovnala 14. hráčka rebríčka Safinová na 3:3 v štatistike vzájomných duelov po tom, ako v tajbrejku prvého setu nevyužila dva setbaly v rade a v druhej časti sa dostala zo skóre 2:5 a jedného mečbalu a neskôr z rovnakého kritického stavu 2:5 v tajbrejku. V rozhodujúcej časti už ovládla dianie na dvorci Suzanne Lenglenovej.

Dvojhra ženy - 4. kolo (osemfinále):

Dinara Safinová (13-Rus.) - Maria Šarapovová (1-Rus.) 6:7 (6), 7:6 (5), 6:2 za 172 minút

Domov»Tenis»Roland Garros: Šarapovová vypadla so Safinovou