Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
ELENA BOGDANOVÁ (10-RUM.) - LENKA JURÍKOVÁ (SR) 7:5, 4:6, 6:4 ZA 145 MINÚT

Juríkovej tesná prehra v semifinále dvojhry dievčat - dopl.

Doplnené o hlas Lenky Juríkovej

PARÍŽ 6. júna (SITA) - Slovenská tenistka Lenka Juríková prehrala v piatkovom semifinále dvojhry dievčat na druhom grandslamovom turnaji, Roland Garros na antuke v Paríži, s desiatou nasadenou, Rumunkou Elenou Bogdanovou, za 145 minút tesne 5:7, 6:4, 4:6. V zápase sa udialo až 17 strát podania.

"Bol to ťažký zápas s nepríjemnou ľaváčkou. V treťom sete to bolo vyrovnané, ale ja som mala veľkú smolu a Bogdanová veľké šťastie. Koncovka bola práve o ňom a ja som ho dnes, žiaľ, nemala. Navyše, za dôležitého stavu ma rozhodcovia oklamali, čo ma na niekoľko loptičiek dosť vyviedlo z rovnováhy," uviedla L. Juríková pre agentúru SITA.

Úspešná kvalifikantka Juríková sa v úvodnom sete od stavu 2:4 dostala sériou troch získaných gemov až k podávaniu na pripísanie si tohto dejstva, ale koncovku nezvládla. Naopak, v druhej časti 17-ročná Bratislavčanka aj zásluhou jedného brejku dosiahla obrat z 3:4. V úvodnej fáze rozhodujúceho setu sa členke NTC vypomstilo premrhanie dvoch brejkbalov v rade na 2:0 i strata štvrtej hry pri vlastnom servise napriek sľubnému vývoju skóre - 40:0. Rebrejkom síce potom znížila na 2:3, ale 16-ročná ľaváčka z Craiovy Bogdanová aj cez zhodu v siedmom geme unikla na 5:2. Rumunka však ešte povolila súperke riadne zdramatizovať záver. Slovenka znížila na 4:5 a viedla pri svojom podaní 30:0, ale prehrala nasledujúce štyri fiftíny.

Juríková aj s kvalifikáciou dosiahla na 107. majstrovstvách Francúzska šesť singlových úspechov. Vlani pri svojej premiére vo francúzskej metropole takisto po prieniku z kvalifikácie podľahla v 1. kole hlavnej súťaže Bieloruske Ksenii Milevskej, ale dostala sa do semifinále štvorhry po boku Poľky Katarzyny Piterovej. V tejto sezóne sa stala víťazkou seniorských podujatí ITF v izraelskom Ramat Hašarone a gréckom Porto Rafti (zhodne dotácia 10 000 USD). Za TK Slávia Agrofert STU Bratislava na klubovej úrovni hrajúca Juríková sa v piatok pokúsi po boku svojej krajanky Romany Tabakovej o postup do finále aspoň vo štvorhre, čo sa jej vlani nepodarilo.

Bogdanová sa vo finále súťaže junioriek v nedeľu stretne s ďalšou Rumunkou - deviatkou "pavúka" Simonou Halepovou.