Kickbox: Päť medailí Slovákov na SP v Taliansku

Výborné výkony podávajú slovenskí reprezentanti v kickboxe.
Výborné výkony podávajú slovenskí reprezentanti v kickboxe. (Autor: SITA, AP)
SITA|9. jún 2008 o 12:44

Až päť medailí vybojovali slovenskí reprezentanti v kickboxe na víkendovom Svetovom pohári v talianskom stredisku Salso Magiore pri Parme.

SALSO MAGIORE 9. júna (SITA) - Slovenskí reprezentanti v kickboxe vybojovali na víkendovom Svetovom pohári v talianskom stredisku Salso Magiore pri Parme, na ktorom sa zúčastnilo až 2000 pretekárov z 35 krajín, spolu päť medailových umiestnení (bilancia: 1 - 1 - 3). Na najvyšší stupienok vystúpil junior Erik Németh z klubu Steel Trans Košice v lightkontakte do 89 kg. O ďalšie štyri vzácne kovy sa postarali tiež v juniorskej kategórii zástupcovia ŠKP Banská Bystrica: Jakub Ďurčík obsadil 2. miesto v lightkontakte do 89 kg a bol tretí v semikontakte do 89 kg, Zuzana Šikulová skončila dva razy tretia - v lightkontakte i semikontakte do 50 kg. Z pätice nominovaných

Slovákov na SP v Taliansku neuspeli v kategórii seniorov Matej Višnai (lightkontakt do 84 kg) a Martin Muravský (lightkontakt do 74 kg), kickboxeri Steel Trans Košice boli vyradení vo štvrťfinále, resp. v 1. kole.

Domov»Ďalšie športy»Kickbox: Päť medailí Slovákov na SP v Taliansku