Piasecký v Barcelone druhý vo finále na bradlách

SITA|9. jún 2008 o 11:48

BARCELONA 9. júna (SITA) - Jediný slovenský reprezentant v športovej gymnastike na Svetovom pohári v Barcelone Samuel Piasecký skončil v nedeľňajšom finále na bradlách na vynikajúcom 2. mieste, keď od ...

BARCELONA 9. júna (SITA) - Jediný slovenský reprezentant v športovej gymnastike na Svetovom pohári v Barcelone Samuel Piasecký skončil v nedeľňajšom finále na bradlách na vynikajúcom 2. mieste, keď od rozhodcov dostal známku 15,350 bodu. Zvíťazil favorizovaný Číňan Feng Že (16,100 b), tretí skončil domáci Manuel Carballo (15,050 b). Dvadsaťtriročný člen Slávie UK Bratislava Piasecký sa predstavil v rámci 33. ročníka podujatia "Joaquim Blume - Premi Toshiba Games 2008" v katalánskej metropole vo finálovom oktete aj v prostných, kde obsadil 8. priečku.

"Samo zacvičil výborne, s jeho vystúpeniami môžem vysloviť absolútnu spokojnosť. Na bradlách postupoval z piatkovej kvalifikácie z tretieho miesta, vo finále si ešte polepšil, keď zdolal až troch finalistov z majstrovstiev Európy. V prostných sa kvalifikoval zo šiestej priečky, aj v tejto disciplíne treba jeho účasť medzi elitnou osmičkou hodnotiť ako úspech. V Barcelone to bol v Samovom podaní perfektný koniec sezóny,“ informoval agentúru SITA spokojný kouč najlepšieho slovenského gymnastu posledných rokov Martin Zvalo.

Samuel Piasecký dosiahol v tomto roku v rámci Svetového pohára svoj najlepší výsledok. V apríli obsadil vo svojej najsilnejšej disciplíne - na bradlách - 3. miesto na "Turnaji majstrov" v nemeckom Cottbuse, na minulotýždňovom SP v Moskve s názvom "Svetové hviezdy" klasifikovali gymnastu SR na 4. priečke.