Rybárikovej prehra v osemfinále dvojhry v Barcelone

SITA|11. jún 2008 o 12:55

BARCELONA 11. júna (SITA) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Barcelona KIA v španielskej Barcelone (Tier ...

BARCELONA 11. júna (SITA) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Barcelona KIA v španielskej Barcelone (Tier IV, dotácia 145 000 USD, antuka) s takisto nenasadenou Francúzkou Stéphanie Cohenovou-Alorovou za 94 minút 6:7 (3), 0:6.

Dvadsaťpäťročná Parížanka Cohenová-Alorová sa dostala do štvrťfinále v areáli Centro Municipal de Tenis v metropole Katalánska cez dve Slovenky. Z utorňajšieho súboja s touto 94. hráčkou svetového rebríčka v 1. kole za stavu 5:6 s brejkom v úvodnom sete odstúpila Dominika Cibulková pre natiahnutý brušný sval.

Členka NTC Rybáriková, tento týždeň na 122. renkingovom mieste zatiaľ najvyššie vo svojej kariére (po postupe z kvalifikácie až do 2. kola hlavnej súťaže na Roland Garros v Paríži), vo vstupnom dejstve obrátila cez jeden setbal v desiatom geme z 2:5 s dvoma brejkami na 6:5, ale koncovku nezvládla. V tajbrejku si pripísala prvý bod až pri skóre 0:6.

Nástup do druhej časti 19-ročná piešťanská rodáčka vôbec nezachytila, už sa nepozviechala a proti papierovo nie extrémne náročnej súperke sa jej nepodarilo po druhý raz postúpiť do štvrťfinále na hlavnom okruhu po predvlaňajšej Prahe. Víťazka tohtoročných podujatí kategórie ITF kategórie v ruskom Petrohrade-Vsevoložsku a gréckej Patre (v Barcelone štartovala práve na základe tohto úspechu) Rybáriková si odnáša 15 rebríčkových bodov a šek na 1925 USD.

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Stéphanie Cohenová-Alorová (Fr.) - Magdaléna Rybáriková (SR) 7:6 (3), 6:0 za 94 minút