Hádzaná: Slováci postúpili po dráme na MS

Slováci sú na MS.
Slováci sú na MS. (Autor: tasr/afp - ilustračné)
SITA|14. jún 2008 o 19:47

Hádzanári Slovenska si vybojovali historický postup na svetový šampionát v Chorvátsku, keď si v odvete poradili so Slovinskom tesne 30:29.

LEVICE 14. júna (SITA) - Hádzanári Slovenska si vybojovali historický postup na svetový šampionát, ktorý sa v termíne 16. 1. - 1. 2. 2009 uskutoční v Chorvátsku.

Zverenci trénera Zoltána Heistera uspeli v sobotňajšej domácej odvete II. fázy kvalifikácie, keď v Leviciach zdolali Slovinsko o 1 gól 30:29 (17:16). Keďže pred týždňom uhrali v Celje remízu 33:33, môžu sa tak tešiť na premiérovú účasť na MS v ére samostatnosti. Slovákom opäť prinieslo šťastie levické dejisko, v ktorom si vlani zabezpečili vyradením Ukrajiny postup na ME 2008.

Výsledok - sobota - II. fáza kvalifikácia mužov o postup na MS 2009 v Chorvátsku - odveta:

• Slovensko - Slovinsko 30:29 (17:16) - prvý zápas 33:33, na MS postúpilo Slovensko

Zostava a góly SR: R. Štochl, M. Shejbal - Petro 1, Kopčo 4, Antl 2, M. Straňovský 3, Milan Kozák 1, T. Urban 2, D. Valo 3, Kukučka 6/3, F. Šulc ml. 3, Cs. Szücs ml. 5, Nižňan, Vozár

Najviac gólov za Slovinsko: Žvižej 11/6, Pajovič 4, Vugrinec, Zorman po 3

Pok. hody: 4/3 - 6/6, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: Lemme a Ullrich (obaja Nem.), 2000 divákov

Slovákom vstup do duelu nevyšiel, keď sa nevedeli presadiť cez pozorne brániacich Slovincov. Súperovi stačilo 150 sekúnd, aby získal vedenie 3:0. Až potom prekonal brankára Škofa podstrelou Kukučka (1:3).

V bránke SR sa postupne rozchytal k výbornému výkonu Štochl a na začaiatku 10. min krídelník Antl vyrovnal na 5:5. Zverenci trénera Heistera sa prvýkrát ujali vedenia v zápase v 11. min (7:6).

V 20. min poslal Šulc exportnou strelou domácich po prvý raz do dvojgólového náskoku (13:11). V zostávajúcom čase prvého polčasu si Slováci udržiavali mierne vedenie a do kabín napokon odchádzali za priaznivého stavu 17:16. Aj po zmene strán začali lepšie vicemajstri Európy z roku 2004, ktorí za 8 minút otočili skóre vo svoj prospech na 23:20. Potom opäť zatiahol "roletu" Štochl a v 41. min bolo vyrovnané (23:23).

Naťahovanie o každý gól pokračovalo až do úplného konca. V 51. min Slováci získali po dlhšom čase opäť vedenie (28:27), Slovinci dokázali ešte vyrovnať, ale dve minúty pred koncom strelil víťazný gól Slovenska Šulc (30:29).

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzaná: Slováci postúpili po dráme na MS