Rybáriková do 2. kola kvalifikácie Wimbledonu

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková (Autor: sita)
SITA|17. jún 2008 o 19:14

Magdaléna Rybáriková úspešne vstúpila do kvalifikácie dvojhry žien na tohtoročnom Wimbledone.

LONDÝN 17. júna (SITA) - Tenistka Magdaléna Rybáriková úspešne vstúpila do kvalifikácie dvojhry žien na tohtoročnom Wimbledone (celková dotácia 11,812 milióna libier, tráva). Jediná slovenská ženská zástupkyňa v eliminácii na londýnskej tráve zdolala v utorkovom súboji 1. kola Rumunku Andu Perianovú 6:4, 6:2.

Deviata nasadená Rybáriková viedla počas celého duelu a nemala veľa problémov s o osem rokov staršou súperkou. Prvú príležitosť na zakončenie úvodného setu pri svojom podaní za stavu 5:2 ešte nevyužila, ale druhú pri skóre 5:4 už áno. V druhom sete po rýchlom brejku 19-ročná Piešťanka (114. v singlovom rebríčku WTA Tour) proti Rumunke (266. v počítačovom poradí) už nezaváhala a získala ho hladko 6:2. Najbližšou súperkou Rybárikovej bude 18-ročná Bulharka Sesil Karatančevová (193.), s ktorou má negatívnu bilanciu 0:1 po prehre 4:6, 4:6 v tohtoročnom zápase vo štvrťfinále januárového turnaja ITF v Surprise v Arizone. Karatančevová si v 1. kole poradila s Angličankou Elizabeth Thomasovou hladko 6:3, 6:1.

"Dnes som predviedla dobrý, sústredený výkon. Prvé kolo je vždy ťažké. Som rada, že som ho zvládla. Teraz ma čaká náročná súperka - musím sa na ten zápas dôkladne koncentrovať," uviedla M. Rybáriková pre agentúru SITA.

Rybáriková je wimbledonskou finalistkou dvojhry dievčat spred dvoch rokov. V hlavnej súťaži medzi dospelými sa na grandslamovom turnaji predstavila zatiaľ iba v tomto roku na Roland Garros v Paríži. Wimbledonská kvalifikácia sa hrá na trávnatých dvorcoch v Roehamptone.