Slováci na úvod zdolali Rakúsko

SITA|21. jún 2008 o 19:49

BRATISLAVA 21. júna (SITA) - Slovenská reprezentácia v in-line hokeji úspešne vstúpila do bojov na 12. majstrovstvách sveta na bratislavskom štadióne Ondreja Nepelu, keď v sobotňajšom zápase zdolala Rakúsko ...

BRATISLAVA 21. júna (SITA) - Slovenská reprezentácia v in-line hokeji úspešne vstúpila do bojov na 12. majstrovstvách sveta na bratislavskom štadióne Ondreja Nepelu, keď v sobotňajšom zápase zdolala Rakúsko 6:4 (1:1, 2:0, 2:2, 1:1). Zverenci trénera Imricha Antala síce inkasovali ako prví, no potom sa pustili do súpera a po dvoch štvrtinách viedli po presných zásahoch Petra Staroňa, Andreja Szökeho a Richarda Kapuša 3:1. V treťom dejstve dvakrát presne namieril Henrich Ručkay, ale Rakúšania v poslednej minúte III. štvrtiny znížili po zásahoch Mairitscha a Lindnera na rozdiel dvoch gólov. V záverečnom dejstve ešte dokázal Mairitsch upraviť na 4:5, ale Slováci si už víťazstvo nenechali ujsť a v závere Šimúnekom v power play stanovili na 6:4. V nedeľu o 18.00 h čaká na slovenskú reprezentáciu duel s úradujúcim majstrom sveta zo Švédska.

A-skupina:

Rakúsko - Slovensko 4:6 (1:1, 0:2, 2:2, 1:1)

Góly: 7. Lindner, 36. Mairitsch (Privoznik), 36. Lindner (Pittl), 37. Mairitsch (Riener) - 11. Staroň, 17. Szöke (Strapatý), 19. Kapuš (Horský), 27. H. Ručkay (Šimúnek), 35. H. Ručkay (J. Ručkay, Šimúnek), 48. Šimúnek (Šille)

Vylúčení: 4:4 na 90 s, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Prchal (ČR) a Sotak (USA), 1125 divákov

Zostavy

Rakúsko: Starkbaum - Pittl, Lindner, Brunnegger, Lange - Privoznik, Riener, Dolezal, Mairitsch - Altmann, Urban, Holler, Ulmer - Niec, Woger

Slovensko: Ondrejka - Kapuš, Šille, Staroň, Horský - Šimúnek, Klučár, J. Ručkay, H. Ručkay - Strapatý, Gálik, L. Ružička, Szöke - Sojčík, Kristín

Slováci začali aktívne, z čoho vyťažili presilovú hru. Počas deväťdesiatsekundovej prevahy o jedného korčuliara však dokázali vystreliť na rakúskeho gólmana Starkbauma iba raz. Veľkú šancu mal následne Jakub Ručkay, ale aj s prispením rakúskeho obrancu nedokázal po prihrávke Šimúnka otvoriť skóre. Rakúšania hrozili rýchlymi protiútokmi a boli to ani, ktorí strelili prvý gól. Spoza kruhov vystrelil Lindner a Ondrejka bol bezmocný - 1:0. Počas vlastného oslabenia potom po úniku vystrelil Staroň a puk zastal až tesne za bránkovou čiarou súpera - 1:1. Pred koncom úvodnej štvrtiny skúšal nakloniť misky váh na stranu Slovenska Jakub Ručkay, ale jeho dve strely Starkbauma neprekvapili. V druhom dejstve boli Slováci aktívnejší, únik Staroňa sa však neskončil gólom. Vedenie pre Slovákov zabezpečil v 17. min Szöke, ktorý využil ideálnu prihrávku Strapatého. Pred veľkou prestávkou upravil na 3:1 pre Slovensko kapitán Kapuš.

V III. štvrtine dvakrát presne trafil Henrich Ručkay a bolo už 5:1. V rozpätí necelých dvoch minút však Rakúšania znížili na rozdiel jediného gólu, keď sa do listiny strelcov zapísali postupne Mairitsch, Lindner a opäť Mairitsch. Slováci viditeľne znervózneli, čo sa prejavilo v nepresných prihrávkach a zlej koncovke. Navyše Starkbaum vytiahol niekoľko vynikajúcich zákrokov. Sekundu pred záverečnou sirénou poslal puk do opustenej bránky Šimúnek a stanovil konečný výsledok 6:4.