SLOVINSKO - SLOVENSKO 4:3 (1:0, 1:1, 1:0, 1:2)

Prehra SR so Slovinskom, nádej na štvrťfinále žije

BRATISLAVA 24. júna (SITA) - Slovenská reprezentácia v in-line hokeji prehrala vo svojom poslednom vystúpení v základnej A-skupine na majstrovstvách sveta v hokeji v Bratislave so Slovinskom 3:4. Priama ...

BRATISLAVA 24. júna (SITA) - Slovenská reprezentácia v in-line hokeji prehrala vo svojom poslednom vystúpení v základnej A-skupine na majstrovstvách sveta v hokeji v Bratislave so Slovinskom 3:4. Priama účasť Slovákov vo štvrťfinále bude závisieť od posledného zápasu A-skupiny Rakúsko - Švédsko. Ak uspejú Švédi alebo získajú aspoň bod, Slovensko nastúpi vo štvrťfinále vo štvrtok 26. júna o 18.00 h proti Česku.

Slovinci boli pred zápasom favoritmi, svoju úlohu potvrdili aj na hracej ploche. Bez prehry vyhrali A-skupinu a budú do stredy čakať na svojho štvrťfinálového súpera.

Slovinsko - Slovensko 4:3 (1:0, 1:1, 1:0, 1:2)

Góly: 12. Sotlar (Pance, Nahtigal), 19. Sotlar (Loboda), 28. Sotlar (Kralj, Zemva), 40. Stopar (Kralj, Rajsar) - 24. Szöke (Strapatý), 42. Staroň (Šille, Kapuš), 48. Gálik (Szöke, Šille)

Vylúčení: 12:10 na 1,5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sjöqvist (Švéd.), Waiting (Kan.), 750 divákov

Zostavy:

Slovinsko: Krošelj - Kralj, Nahtigal, Žemva, Manfreda - Strasnik, Županc, Nabergoj, Bavdaz - Šotlar, Loboda, Vedlin, Pance - Erman, Oblak, Rajšar, Stopar

Slovensko: Ondrejka - Kapuš, Šille, Staroň, Horský - Klučár, J. Ručkay, H. Ručkay, Šimúnek - Strapatý, Szöke, Gálik, L. Ružička - Sojčík, Kristín

Slováci v prvej štvrtine nevyužili množstvo presiloviek. Trest prišiel v poslednej minúte úvodnej časti, keď pri signalizovanom vylúčení slovenského hráča skóroval Sotlar. Ten istý hráč strelil aj druhý gól Slovincov, v 19. min zakončil krásnu individuálnu akciu. V 24. min náhodne tečoval nahodený puk Szöke a znížil na rozdiel jedného gólu. V 28. min dokonal svoj hetrik Sotlar. V 41. min upravil už na 4:1 Stopar. Slovákom vykresal iskierku nádeje Staroň, ktorý 31 sekúnd pred záverečnou sirénou znížil na rozdiel jediného gólu, no aspoň na vyrovnanie už domácim nezostal čas.

Hlas:

Imrich Antal (tréner Slovenska): "V prvej štvrtine sme boli lepším tímom. Nevyužili sme najmenej šesť čistých gólových šancí, keď stačilo skórovať už len do prázdnej bránky. Slovincov podržal ich výborne chytajúci brankár Krošelj. V závere sme sa zbytočným útočným faulom pripravili o možnosť vyrovnať."