NEMECKO - SLOVENSKO 2:3 PO PREDĹŽENÍ (0:1, 0:1, 2:0, 0:0 - 0:1) - DO FINÁLE POSTUPUJE SLOVENSKO

Slovensko je vo finále majstrovstiev sveta v in-line hokeji

Slovenská reprezentácia v in-line hokeji zvíťazila v piatkovom semifinálovom stretnutí na 12. majstrovstvách sveta nad Nemeckom 3:2 po predĺžení a zahrá si finále.

Slovensko ide do finále.(Zdroj: SITA, AP)

BRATISLAVA 27. júna (SITA) - Slovenská reprezentácia v in-line hokeji zvíťazila v piatkovom semifinálovom stretnutí na 12. majstrovstvách sveta nad Nemeckom 3:2 po predĺžení a v sobotu 28. júna o 18.00 h nastúpi na súboj o zlatú medailu. O postupe Slovenska rozhodol gól Petra Staroňa v devätnástej sekunde predĺženia.

Zverenci trénera Imricha Antala tak už prekonali dosiaľ najlepšie umiestnenie SR na svetových šampionátoch v histórii, keď v roku 2001 skončili v USA na 4. mieste. Slováci tak odplatili Nemcom prehru z prípravného duelu pred MS, ktorý vyhrali obhajcovia bronzu vysoko 10:4. Súperom SR v boji o zlatú medailu bude víťaz druhého piatkového semifinále USA - Švédsko.

Semifinále:

Nemecko - Slovensko 2:3 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0, 0:0 - 0:1) - do finále postúpilo Slovensko

Góly: 27. Reimer (Tolzer), 35. Reimer (Kreutzer, Bažány) - 12. Horský (Šimúnek), 24. Strapatý (Szöke), 49. Staroň (Ľ. Višňovský)

Vylúčení: 1:3 na 90 sekúnd, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Erd (Rak.) a Sotak (USA), 1678 divákov

Zostavy

Nemecko: Vollmer - Holscher, Bažány, Ortolf, Kreutzer - Tolzer, Menge, Reimer, Greilinger - Kottmair, Zeller, Wichert, Hühn

Slovensko: Ondrejka - Klučár, Gálik, Staroň, Kapuš - J. Ručkay, H. Ručkay, Kristín, Šille - Szöke, Horský, Strapatý, Šimúnek - Ľ. Višňovský

Semifinálový duel začali aktívnejšie favorizovaní Nemci, ktorí sa nasťahovali pred slovenskú bránku a usilovali sa streliť rýchly gól. Slováci sa snažili ohroziť nemeckého gólmana Vollmera najmä po brejkoch, ale to sa im príliš nedarilo. Gólovú akciu videli diváci až v záverečnej minúte prvej štvrtiny. Na radosť domáceho publika pretlačil puk za Vollmerov chrbát Horský, ktorého ideálne našiel Šimúnek.

V druhej dvanásťminútovke sa slovenský tím osmelil a dokonca niekoľkokrát si vytvoril dlhotrvajúcejší tlak, ten však nedokázal pretaviť na druhý gól. Na hraciu plochu sa dostal aj obranca tímu zámorskej NHL Los Angeles Kings Ľubomír Višňovský, keďže si zverenci trénera Imricha Antala zahrali jednu presilovku, avšak bez gólového efektu. Podobne ako v úvodnom dejstve aj v tom druhom puk prenikol do nemeckej bránky až v poslednej šesťdesiatsekundovke. Szöke potiahol puk pred Vollmera, prihral voľnému Strapatému a ten z prvej upravil na 2:0 pre Slovákov.

Po zmene strán sa Nemecko počas presilovky dostalo do tlaku, ktorý dokázalo premeniť na gól. Autorom bol Reimer po prihrávke Tolzera. Slovákom nepomohli ani protesty, že puk sa v sieti zakliesnil zvonku a nie zvnútra. V 31. min mohol poslať svoj tím opäť do dvojgólového vedenia Horský, ale jeho strelu z prvej Vollmer spoľahlivo kryl. Ďalšie vylúčenie hráča opäť prinieslo gól. Nie v presilovke, ale bezprostredne po jej skončení. Do streleckej listiny sa zapísal opäť Reimer a asistenciou sa prezentoval aj Slovák Marián Bažány už v drese nemeckého súpera.

Štvrtá štvrtina príliš vzruchu nepriniesla, obaja súperi sa navzájom pozorne bránili. Zaujala šanca Kristína po vynikajúcom nahodení Šilleho, niekoľko brejkov či striel z diaľky na oboch stranách. Obaja brankári, Ondrejka aj Vollmer, však predvádzali vynikajúce výkony, a tak sa muselo predlžovať.

Už v devätnástej sekunde predĺženia rozhodol o historickom postupe Slovákov do finále Staroň po prihrávke Ľ. Višňovského.