Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky
SRBKA JANKOVIČOVÁ AJ CEZ BOLESŤ V KOLENE DO OSEMFINÁLE

Wimbledon: Venus Williamsová už v osemfinále

V prvej časti sobotňajšieho programu 3. kola dvojhry žien na tenisovom Wimbledonepostúpili do osemfinále dve favoritky - Venus Williamsová a Jelena Jankovičová.

Venus Williamsová je už v osemfinále.Venus Williamsová je už v osemfinále. (Zdroj: SITA, AP)

LONDÝN 28. júna (SITA, AP) - V prvej časti sobotňajšieho programu 3. kola dvojhry žien na tenisovom Wimbledone (celková dotácia 11,812 mil. libier, tráva) postúpili do osemfinále dve favoritky - Američanka Venus Williamsová a Srbka Jelena Jankovičová.

Obhajkyňa minuloročného triumfu a celkovo štvornásobná wimbledonská šampiónka Venus Williamsová zdolala Španielku Maríu José Martínezovú-Sánchezovú 6:1, 7:5, turnajová dvojka Jankovičová si poradila s ambicióznou, iba 17-ročnou Dánkou Carolinou Wozniackou 2:6, 6:4, 6:2.

Williamsovej skvelé prvé podanie

Staršia zo sestier Williamsových mala proti outsiderke zo Španielska skvelú úspešnosť I. podania, zahrala 33 víťazných úderov, 11 es, ale aj 6 dvojchýb. Málo známa ľaváčka Martínezová-Sánchezová (až 101. v rebríčku WTA Tour) jej začala prekvapujúco robiť problémy v druhom sete, keď zmenila neefektívnu hru zo základnej čiary na účinnejší systém podanie - volej. Napokon si však svoju spanilú jazdu All England Clubom, ktorá je pre ňu najlepším grandslamovým výsledkom kariéry, nevylepšila. „V druhom sete som mala čo robiť, aby som zvíťazila.

Súperka umne zmenila taktiku, volejmi začala triafať parádne rohy a tie správne uhly. Ja som však spokojná so svojím výkonom, postupne sa na turnaji rozohrávam,“ uviedla V. Williamsová, ktorej najbližšou súperkou bude mladá Ruska Alisa Klejbanovová. Osemnásťročná premožiteľka Daniely Hantuchovej tentoraz dostala von z hry japonskú veteránku Ai Sugijamovú (33) a postupom do osemfinále opäť vylepšila svoje grandslamové maximum.

Zaujímavý zápas sa v sobotu odohrával na centrálnom dvorci, kde favorizovaná Srbka Jankovičová potrebovala tri setu na prekonanie odporu mladučkej Dánky s poľskými koreňmi Wozniackej.

Jankovičová prehrala prvý set ľahko

Známa bojovníčka Jankovičová prehrala prvý set hladko 2:6, no potom spresnila hru a dlhšími výmenami nútila menej skúsenú súperku k chybám. Po vyrovnaní stavu setov na 1:1 si nechala ošetriť a „zafačovať“ ľavé koleno a napokon doviedla zápas do víťazného konca. Jej dnešné víťazstvo znamená, že po Wimbledone jej krajanka Ana Ivanovičová určite príde o post svetovej jednotky.

Nahradiť ju môže okrem Jankovičovej ešte aj Ruska Svetlana Kuznecovová, ktorá už má rovnako istotu osemfinálovej miestenky. „Na začiatku zápasu som sa nešťastne pošmykla a neskôr to začalo bolieť. Napokon som zápas dohrala do víťazstva, ale ktovie ako sa bude koleno správať mimo záťaže. Fyzioterapeutka povedala, že tam mám niečo natiahnuté,“ komentovala 23-ročná Jankovičová. Jej osemfinálovou súperkou bude trávová špecialistka Tamarine Tanasugarnová.

Tridsaťročná Thajčanka je vo Wimbledone po dvanásty raz a z toho siedmykrát si zahrá o postup do štvrťfinále. Medzi najlepších osem však zatiaľ nikdy nepostúpila.