Nadal úlohu splnil, večer bude fandiť Španielom

SITA|29. jún 2008 o 09:39

LONDÝN 29. júna (SITA, AP) - Španielsky tenista Rafael Nadal si vydýchol, keď v sobotu večer postúpil do osemfinále Wimbledonu. Jeho nemecký súper Nicolas Kiefer mu síce podľa predpokladov nevzal ani ...

LONDÝN 29. júna (SITA, AP) - Španielsky tenista Rafael Nadal si vydýchol, keď v sobotu večer postúpil do osemfinále Wimbledonu. Jeho nemecký súper Nicolas Kiefer mu síce podľa predpokladov nevzal ani set /7:6 (3), 6:2, 6:3/, ale padajúci súmrak a vidina pondelkovej dohrávky mu nepridávali na nálade. Po prvom maratónskom sete (trval 67 minút), sa síce v ďalšom poponáhľal, no za stavu 5:1 v treťom dejstve chvíľu zabudol na koncentráciu a dovolil súperovi znížiť na 3:5. Druhý servis do zápasu už potom bezpečne zvládol. „Bol som trochu nervózny, lebo som chcel rýchlo dokončiť stretnutie ešte v sobotu. Spomienka na minulý rok, keď sme sa v 3. kole so Söderlingom naťahovali pre dážď tri dni, mi však uberala na koncentrácii,“ uviedol Nadal. Ako je známe vo Wimbledone je prvá resp. stredná nedeľa určená na oddych a regeneráciu, čiže Nadal by v prípade dohrávky musel naozaj čakať do pondelka, prípadne ak by zapršalo, tak ešte dlhšie. „Som rád, že to mám za sebou. Teraz sa môžem spokojne venovať futbalu a povzbudiť Španielsko vo finále majstrovstiev Európy,“ komentoval 22-ročný antukový kráľ a zatiaľ korunný princ na tráve.

Rafa je synovcom bývalého futbalového reprezentanta Miguela Angela Nadala, ktorý reprezentoval Španielsko na majstrovstvách sveta v rokoch 1994, 1998 a 2002. V žilách mu teda koluje aj futbalová krv a ako správny Španiel bude v nedeľu večer v Londýne držať palce Aragonésovcom vo finále proti Nemcom. „Nemyslím si, že som svojich krajanov víťazstvom nad Kieferom nejako zvlášť motivoval,“ odmietal špekulácie o prenesení španielsko-nemeckej rivality aj na wimbledonskú trávu. „Viem však, že nedeľa, a to či futbalisti uspejú vo finále majstrovstiev Európy, bude pre Španielsko oveľa dôležitejšie, ako moje sobotňajšie víťazstvo nad Kieferom. Mňa čaká vo Wimbledone ešte ďalši zápas, ale futbalisti hrajú vo finále,“ dodal.

Londýnsky finalista z posledných dvoch rokov Nadal má šancu stať sa prvým tenistom po Björnovi Borgovi, ktorý sa v tom istom roku bude tešiť z hlavnej trofeje na Roland Garros aj vo Wimbledone. Legendárnemu Švédovi sa to podarilo naposledy v roku 1980.