Spanilá jazda kráľa Wimbledonu Federera pokračuje

SITA|4. júl 2008 o 16:07

vajčiarsky tenisový fenomén Roger Federer postúpil po šiesty raz v rade do finále Wimbledonu.

LONDÝN 4. júla (SITA) - Švajčiarsky tenisový fenomén Roger Federer postúpil po šiesty raz v rade do finále Wimbledonu (dotácia 11,812 milióna libier). Na treťom grandslamovom turnaji roka na londýnskej tráve si najvyššie nasadený hráč tohto podujatia poradil v piatkovom prvom semifinále s nenasadeným Rusom Maratom Safinom za 102 minút 6:3, 7:6 (3), 6:4. V bilancii vzájomných duelov teraz vedie 9:2.

Ani vo výbornej forme hrajúci niekdajší líder počítačového poradia Safin, momentálne až 75. v renkingu ATP Entry, nedokázal zastaviť suverénny postup najlepšieho tenistu súčasnosti a ani Moskovčan mu rovnako ako jeho predchádzajúcich päť súperov nevzal na tohtoročnom turnaji aspoň set. Dvadsaťšesťročný bazilejský rodák Federer premenil pri podaní 28-ročného Rusa v treťom sete za stavu 5:4 hneď prvý mečbal.

Dvanásťnásobný grandslamový šampión Federer opäť vylepšil svoje rekordné zápisy z trávnatého povrchu, na ktorom od roku 2002 neprehral už 65 zápasov v rade, z nich 41 v areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu na adrese Church Road SW19. Súperom Švajčiara v boji o šiesty wimbledonský titul bude v nedeľu víťaz druhého piatkového semifinále Rafael Nadal (2-Šp.) - Rainer Schüttler (Nem.).