Pálkovács deviaty v Braunschweigu, natiahol si však úpon

SITA|6. júl 2008 o 14:07

BRAUNSCHWEIG 6. júla (SITA) - Na medzinárodných majstrovstvách Nemecka v džude German Open 2008 v Braunschweigu, ktorý bol zároveň turnajom B-kategórie Európskej únie džuda (EJU), obsadil slovenský reprezentant ...

BRAUNSCHWEIG 6. júla (SITA) - Na medzinárodných majstrovstvách Nemecka v džude German Open 2008 v Braunschweigu, ktorý bol zároveň turnajom B-kategórie Európskej únie džuda (EJU), obsadil slovenský reprezentant Zoltán Pálkovács v kategórii do 100 kg 9. miesto. Pre džudistu banskobystrickej Dukly bolo toto podujatie poslednou súťažnou previerkou pred augustovými olympijskými hrami. V príprave na Peking ho čaká v závere júla už len sústredenie v maďarskom Paksi.

Dvadsaťsedemročný Pálkovács zdolal v Braunschweigu v úvodnom súboji Thijsa Dekkera z Holandska na juko, potom poslal z tatami s prehrou aj Nemca Floriana Neumanna ešte pred uplynutím päťminútového časového limitu a premožiteľa našiel až v treťom súboji s českým reprezentantom Lukášom Krpálkom, s ktorým prehral na koku až v predĺžení. V opravách čakal na Pálkovácsa Rumun Daniel Brata, ale slovenský džudista pre zranenie na tento duel nenastúpil. "Zolo si v súboji s Krpálkom pri nástupe do katagurumi natiahol úpon kľúčnej kosti. Nechcel nič riskovať, preto na repasáže nenastúpil," informoval agentúru SITA šéftréner slovenských džudistov Rastislav Mezovský.