Zmoray v nedeľu v Kranji nebodoval, víťazom Kot

SITA|6. júl 2008 o 16:31

KRANJ 6. júla (SITA) - Slovenský reprezentant v skokoch na lyžiach Tomáš Zmoray obsadil v nedeľňajších tretích pretekoch letného Kontinentálneho pohára na mostíku HS-109 s umelou hmotou v slovinskom stredisku ...

KRANJ 6. júla (SITA) - Slovenský reprezentant v skokoch na lyžiach Tomáš Zmoray obsadil v nedeľňajších tretích pretekoch letného Kontinentálneho pohára na mostíku HS-109 s umelou hmotou v slovinskom stredisku Kranj v 1. kole hlavnej súťaže 45. miesto (94 m/95,2 b), čo mu nestačilo na postup do finálového 2. kola medzi 30 najlepších pretekárov. Onedlho 19-ročný Banskobystričan (nar. 26. 7. 1989) tak nenadviazal na bodované umiestnenia z dvoch predchádzajúcich dní v slovinskom Velenje (30., resp. 25. pozícia - spolu 7 bodov). V nedeľu sa nedarilo ďalším trom mladým Slovákom, keď Róbert Kartík, Matúš Mistrík i Mojmír Nosáľ boli v Kranji diskvalifikovaní. Víťazom pretekov sa stal Poliak Maciej Kot (259,5 b) pred svojím krajanom Stefanom Hulom (258,6 b) a domácim Primožom Piklom (255,0 b). Práve posledne menovaný Slovinec je na čele priebežného poradia KP po troch pretekoch s 220 bodmi, Slovák Zmoray figuruje na 39. pozícii so 7 bodmi. Ďalšie preteky letného Kontinentálneho pohára budú v dňoch 12. - 13. septembra 2008 na mostíku HS-134 v nórskom Lillehammeri.

Preteky letného Kontinentálneho pohára (LKP) v skokoch na lyžiach v Kranji (mostík HS-109) - nedeľňajšie výsledky:

1. Maciej Kot 259,5 bodu (110,5 m/104,5 m), 2. Stefan Hula (obaja Poľ.) 258,6 (107 m/107,5 m), 3. Primož Pikl (Slovin.) 255,0 (104,5 m/108 m),...45. Tomáš Zmoray (SR) 95,2 (94 m) - nepostúpil do 2. kola medzi 30 najlepších skokanov, Róbert Kartík, Matúš Mistrík, Mojmír Nosáľ (všetci SR) boli diskvalifikovaní