Dentova prehra pri návrate na hlavný okruh ATP

SITA|9. júl 2008 o 15:55

NEWPORT 9. júla (SITA, AP) - Americkému tenistovi Taylorovi Dentovi sa nepodarilo uspieť pri jeho návrate na hlavný okruh ATP po viac ako dvoch rokoch zdravotnej prestávky vynútenej veľkými problémami ...

NEWPORT 9. júla (SITA, AP) - Americkému tenistovi Taylorovi Dentovi sa nepodarilo uspieť pri jeho návrate na hlavný okruh ATP po viac ako dvoch rokoch zdravotnej prestávky vynútenej veľkými problémami s chrbticou - v marci i septembri 2007 podstúpil operáciu. Dvadsaťsedemročný rodák z kalifornského Newport Beach prehral ako držiteľ voľnej karty v 1. kole dvojhry na turnaji Hall of Fame Tennis Championships na tráve v americkom Newporte so siedmym nasadeným, Kanaďanom Frankom Dancevicom, za 102 minút 6:3, 5:7, 1:6. V druhom sete za stavu 5:4 podával Dent na triumf. Niekdajší 21. muž svetového rebríčka pre nasadzovanie predtým naposledy na takejto úrovni hral vo februári 2006 v holandskom Rotterdame a v máji 2008 absolvoval jeden singlový duel na challengeri v Carsone. "Škoda nevyužitej šance, ale prehra sa dala čakať," podotkol držiteľ štyroch titulov T. Dent a dodal: "Takto pred rokom mi lekári tvrdili, že nemám šancu ešte niekedy hrať tenis na profesionálnej úrovni. Vo svetle tohto faktu som šťastný, že som dnes vôbec bol na kurte." Razantným podaním známy Dent je okrem iného spoludržiteľom Hopmanovho pohára 2006 po boku Lisy Raymondovej.