Prvá prehra Sloveniek

SITA|13. júl 2008 o 19:29

BRATISLAVA 13. júla (SITA) - Slovenské hádzanárske reprezentantky našli na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave (11. - 20. 7. 2008) premožiteľa až vo svojom treťom vystúpení. Zverenky ...

BRATISLAVA 13. júla (SITA) - Slovenské hádzanárske reprezentantky našli na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave (11. - 20. 7. 2008) premožiteľa až vo svojom treťom vystúpení. Zverenky trénera Róberta Popluhára podľahli v nedeľňajšom stretnutí v športovej hale na Pasienkoch Kórejskej republike 17:33 (9:23). Mladé Slovenky aj napriek tomu postúpili medzi osem najlepších tímov šampionátu, keď v tabuľke základnej B-skupiny obsadili so ziskom 4 bodov 2. miesto za Kórejčankami (6

V pondelok je na MS "18" voľný deň, v utorok a stredu čakajú na tím Slovenska zápasy s prvými dvoma družstvami z A-skupiny (Rusko a Dánsko).

Výsledky - nedeľa:

B-skupina (ŠH Pasienky):

Slovensko - Kórejská republika 17:33 (9:23)

Góly SR: Baloghová 4, Blažeková, Košíková a Michnová po 3, Puškášová 2, Szarková a Horňáková po 1, 500 divákov

Tréner Sloveniek Róbert Popluhár si už po necelých troch minútach zobral oddychový čas, keďže na ukazovateli skóre svietil stav 0:4. Jeho zverenky prvýkrát skórovali v 4. min zásluhou Blažekovej (1:5). Vzrastom drobné Kórejčanky však naďalej dávali súperkám lekciu z rýchlosti a efektívnosti zakončenia. Náskok ázijského tímu narástol v prvom polčase najviac na 15 gólov (23:8). Domáce pred prestávkou skorigovali na 9:23.

V druhom polčase sa gólostroj pribrzdil, hra sa vyrovnala, ale Kórejčanky si jednoznačné víťazstvo už nenechali vziať a napokon zvíťazili 33:17 (najvyšší rozdiel v zápase bol tiež šestnásťgólový).