Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
AI SUGIJAMOVÁ (JAP.) - DANIELA HANTUCHOVÁ (4-SR) 6:3, 6:1

Tenis: Sugijamová nedala Hantuchovej šancu

Slovenka Daniela Hantuchová prekvapujúco prehrala v 2. kole turnaja v Stanforde s Japonku Sugijamovou, ktorá jej dovolila uhrať len štyri gemy.

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová (Zdroj: tasr/ap)

LONDÝN 17. júla (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prekvapujúco podľahla v 2. kole dvojhry na turnaji WTA Tour v kalifornskom Stanforde (dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch) Japonke Ai Sugijamovej za 68 minút hladko 3:6, 1:6 a nepotvrdila pozíciu štvrtej nasadenej hráčky.

Slovenské štvrťfinále sa neusktutoční

Táto nečakaná prehra Hantuchovej znamená, že Taube Family Tennis Center v Stanforde neuvidí v piatok očakávané slovenské štvrťfinále Cibulková - Hantuchová. Práve Dominika Cibulková bude totiž po víťazstve nad Ukrajinkou Katerynou Bondarenkovou 6:2, 6:3 súperkou Sugijamovej v súboji o postup do semifinále.

"Zo strany ´Sugi´ to bol veľmi solídny výkon. Hrala trpezlivo, málo kazila, zatiaľ čo v mojej hre bolo veľa chýb a nedostatkov. Po dlhej pauze zavinenej zranením potrebujem získať zápasovú prax. Som však rada, že som konečne mohla pracovať v tréningu ako som chcela a zahrať si tenis bez toho, aby ma niečo bolelo," komentovala pre agentúru SITA Daniela Hantuchová.

Dvadsaťpäťročná Slovenka, ktorej patrí v súčasnom renkingu WTA Tour 12. pozícia (Sugijamová je 38.), opäť predviedla jedno zo svojich z času na čas príznačných zlyhaní. Tentoraz ho však naozaj možno sčasti pripísať strate zápasovej praxe, keďže po zranení päty od aprílového turnaja v Amelia Islande absolvovala súťažne len dve kolá

Hantuchová viedla už 3:0

Po výbornom vstupe do stretnutia viedla Hantuchová v prvom sete 3:0, no v ďalšom priebehu jej skúsená, už 33-ročná súperka a niekdajšia deblová partnerka povolila uhrať už len jediný gem. Hantuchová ho získala za stavu 0:3 v druhom sete a hoci potom ešte viedla pri podaní súperky 30:0, k brejkbalu sa nedostala a črtajúci sa zvrat jej protivníčka zamietla.

"Viedla som 3:0, mala potom nejaké šance, ale súperka zahrala dobre. Ja som v dôležitých momentoch pokazila," dodala semifinalistka tohtoročného Australian Open, ktorá sa dostala do semifinále aj vlani na podujatí Bank of the West Classic v Stanforde.

Hantuchová a Sugijamová v minulosti získali spolu tri deblové tituly, v singli však medzi nimi prekvapujúco jasne dominuje šťúpla Japonka (163 cm). V stredu zdolala favorizovanú Slovenku už po šiesty raz (bilancia 6:3), z toho na tvrdom povrchu vonku predĺžila stopercentnú sériu na 5:0. V tomto roku skončila Hantuchová na rakete Sugijamovej aj na marcovom turnaji opäť na tvrdom povrchu v Miami na Floride, kde zvíťazila húževnatá Ázijčanka po boji 6:4, 6:7 (8), 7:5.

Cibulková sa so svojou štvrťfinálovou súperkou staršou o 14 rokov ešte na okruhu WTA Tour nestretla.

Dvojhra - 2. kolo:

Dominika Cibulková (SR) - Kateryna Bondarenková (Ukr.) 6:2, 6:3

Ai Sugijamová (Jap.) - Daniela Hantuchová (4-SR) 6:3, 6:1

Serena Williamsová (1-USA) - Michelle Larcherová de Britová (Portug.) 4:6, 6:3, 6:2

Anna Čakvetadzeová (2-Rus.) - Šahar Peerová (Izr.) 6:3, 6:4