Slovenskí muži v štafete na 9. mieste

SITA|20. júl 2008 o 16:25

OLOMOUC 20. júla (SITA) - Jubilejné 25. majstrovstvá sveta v orientačnom behu v okolí Olomouca vyvrcholili v nedeľu súťažami štafiet. V kategórii mužov obsadila slovenská trojica Pavol Bukovác, Marián ...

OLOMOUC 20. júla (SITA) - Jubilejné 25. majstrovstvá sveta v orientačnom behu v okolí Olomouca vyvrcholili v nedeľu súťažami štafiet. V kategórii mužov obsadila slovenská trojica Pavol Bukovác, Marián Dávidík, Lukáš Barták v konkurencii 36 tímov solídne 9. miesto, ženské trio v zložení Katarína Labašová, Jana Macinská, Martina Rákayová skončilo na 11. mieste spomedzi 26 štafiet. Tituly si vybojovali prekvapujúco muži Veľkej Británie a ženy Fínska.

Výsledky - štafety:

Muži: 1. V. Británia (Gristwood, Dincan, Stevenson) 138:17 min, 2. Rusko (Cvetkov, Chramov, Novikov) 138:58, 3. Švajčiarsko (Rollier, Merz, Hübmann) 141:49, 4. Česko 142:27, 5. Lotyšsko 142:53, 6. Fínsko 143:21,... 9. Slovensko (Pavol Bukovác, Marián Dávidík, Lukáš Barták) 147:05.

Ženy: 1. Fínsko (Lindeqvistová, Rantanenová, Kauppiová) 133:14 min, 2. Rusko (Vinogradovová, Novikovová, Rjabkinová) 135:49, 3. Švédsko (Billstamová, Johanssonová, Janssonová) 136:27, 4. Švajčiarsko 137:08, 5. Česko 138:22, 6. Nórsko 140:04,... 11. Slovensko (Katarína Labašová, Jana Macinská, Martina Rákayová) 154:04.