V Terni zlato pre Balážovú vo štvorhre

SITA|20. júl 2008 o 20:03

TERNI 20. júla (SITA) - Slovensko získalo na 51. stolnotenisových majstrovstvách Európy mládeže v talianskom Terni jednu medailu - a to najcennejšiu. Postarala sa o ňu Barbora Balážová, ktorá po boku ...

TERNI 20. júla (SITA) - Slovensko získalo na 51. stolnotenisových majstrovstvách Európy mládeže v talianskom Terni jednu medailu - a to najcennejšiu. Postarala sa o ňu Barbora Balážová, ktorá po boku Margaryty Pesockej z Ukrajiny triumfovala vo štvorhre junioriek. Balážová s Pesockou najskôr v semifinále prešli cez francúzske duo Brunetová - Pavotová (3:1) a vo finále si poradili s nemeckou dvojicou A. Soljová - Stährová (3:1). Mladá Topoľčianka sa tak rovnako ako vlani na šampionáte v Bratislave, kde zvíťazila ešte v kadetskej kategórii s Nemkou Sabine Winterovou, dočkala titulu v deblovej súťaži. Šestnásťročná Balážová mala na dosah cenný kov aj v singlovej súťaži, avšak vo štvrťfinále nestačila na svoju deblovú partnerku Pesockú (0:4)

Slovenskí reprezentanti opäť potvrdili, že sa im na mládežníckych šampionátoch zvyčajne darí. V ére samostatnosti sa len z holandského Haagu 1995 vracali naprázdno. V porovnaní s lanskými „domácimi“ ME mládeže, na ktorých získali tri medaily (1 - 1 - 1): Balážová zlato vo štvorhre kadetiek s Nemkou Sabine Winterovou, Balážová striebro vo dvojhre kadetiek a bronz družstva kadetiek v súťaži tímov, si pohoršili o dva cenné kovy.

Výsledky - nedeľa - finále:

Dvojhra kadetov:

Gavin Evans (Angl.) - Hampus Soderlung (Švéd.) 4:2 (13, -7, -6, 7, 8, 10)

Štvorhra kadetov:

J. Indeherberg, E. van Rossomme (Belg.) - G. Evans, C. Nuytinck (Angl./Belg.) 3:0 (4, 7, 9)

Dvojhra kadetiek:

Petrissa Soljová (Nem.) - Bernadette Szocsová (Rum.) 4:0 (7, 6, 10, 6)

Štvorhra kadetiek:

P. Soljová, N. Sillusová (Nem.) - D. Holoková, A. Lupulesková (Srb.) 3:1 (-9, 8, 4, 4)

Miešaná štvorhra:

R. Lorentz, L. Gasnierová (Fr.) - S. Gauzy, B. Szocsová (Fr./Rum.) 3:0 (7, 9, 5)

Dvojhra juniorov:

Paul Drinkhall (Angl.) - Alexander Šibajev (Rus.) 4:3 (8, 6, -7, -5, 4, -9, 6)

Štvorhra juniorov:

P. Drinkhall, D. Knight (Angl.) - B. Crepulja, M. Petkov (Srb.) 3:0 (6, 8, 6)

Dvojhra junioriek:

Margaryta Pesocká (Ukr.) - Amelie Soljová (Nem.) 4:3 (3, 8, 4, -5, -6, -11, 10)

Štvorhra junioriek:

Barbora Balážová, Margaryta Pesocká (SR/Ukr.) - Amelie Soljová, Rosalia Stährová (Nem.) 3:1 (9, -7, 12, 9)

P. Drinkhall, J. Koloďažná (Angl./Rus.) - H. Szocs, C. Postoacová (Rum.) 3:1 (-6, 6, 4, 3)