Cibulková v Los Angeles v 2. kole, Hantuchová prehrala s Govorcovovou

TASR|23. júl 2008 o 06:10

Los Angeles 23. júla (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA East West Bank Classic v Los Angeles ...

Los Angeles 23. júla (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA East West Bank Classic v Los Angeles (betón, dotácia 600.000 dolárov). V úvodnom kole zdolala ako nasadená pätnástka Rumunku Monicu Niculescuovú za 1:43 h v dvoch setoch 6:4 a 6:3. Ďalšou súperkou Cibulkovej bude Ruska Ala Kudrjavcevová, s ktorou má zverenka trénera Vladimíra Pláteníka negatívnu bilanciu 0:1. Vlani s ňou prehrala v troch setoch na Australian Open v Melbourne. Cibulková má už teraz istú prémiu 3370 dolárov a 20 bodov do rebríčka WTA.

Daniela Hantuchová v druhom kole dvojhry v Los Angeles neuspela. Nasadená šestka prehrala s Bieloruskou Olgou Govorcovovou hladko v dvoch setoch 2:6 a 4:6. Devätnásťročná rodáčka z Minsku odplatila slovenskej jednotke dve vlaňajšie prehry z podujatí v Birminghame a v Stanforde. Hantuchovej počas celého zápasu nevychádzalo podľa predstáv prvé podanie a doplatila aj na veľký počet nevynútených chýb. Po nevydarenom prvom sete prehrávala Slovenka v druhom dejstve už 1:5. V ďalších minútach sa Hantuchová zmobilizovala, za stavu 3:5 odvrátila tri mečbaly a po brejku v deviatom geme mala možnosť vyrovnať na 5:5. Opäť však nevyužila výhodu vlastného servisu a Govorcovová štvrtý mečbal pretavila v postup do 2. kola.

Cibulkovej vôbec nevyšiel úvod stretnutia s Niculescuovou a po dvoch stratách podania prehrávala už 0:4. Slovenka však potom vďaka zlepšenej hre získala šesť gemov v sérii a prvý set sa stal napokon jej korisťou. Aj na začiatku druhého dejstva mala navrch Niculescuová. Po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:1, no Cibulková potom šnúrou štyroch gemov otočila na 5:3 a prvý vzájomný zápas s Niculescuovou na okruhu WTA dotiahla do úspešného konca. V deviatom geme premenila Cibulková pri vlastnom podaní hneď prvý mečbal.

"Na začiatku prvého setu som sa veľmi ponáhľala, chcela som to čím skôr ukončiť a robila som veľa nevynútených chýb. Potom som sa však upokojila, rozbehala som ju a pripravovala som si dobré pozície. Veľakrát som zakončila výmenu volejom do odkrytej polovice kurtu. Na dvorci som sa cítila dobre, hoci v Los Angeles je v týchto dňoch veľké teplo. Proti Kudrjavcevovej to bude náročný zápas, no urobím všetko pre to, aby som postúpila do ďalšieho kola," povedala pre TASR Cibulková, ktorá sa vďaka štvrťinálovej účasti na minulotýždňovom turnaji v Stanforde posunula v rebríčku WTA na 31. miesto.

Hantuchová od svojho návratu na okruhu WTA po dvojmesačnej prestávke zavinenej fraktúrou pätnej kosti vyhrala vo dvojhre iba jediný zápas. V úvodnom kole Wimbledonu zdolala Talianku Erraniovú, v 2. kole však podľahla Ruske Klejbanovovej a v rovnakej fáze sa lúčila aj s turnajom v Stanforde, keď proti Japonke Sugijamovej uhrala iba štyri gemy. Hantuchová je ešte v Los Angeles v hre vo štvorhre, kde štartuje spoločne s Taliankou Flaviou Pennettovou.

dvojhra - 1. kolo:

Dominika CIBULKOVÁ (15-SR) - Monica Radulescuová (Rum.) 6:4, 6:3

dvojhra - 2. kolo:

Olga Govorcovová (Biel.) - Daniela HANTUCHOVÁ (6-SR) 6:2, 6:4

la sb

Domov»Tenis»Cibulková v Los Angeles v 2. kole, Hantuchová prehrala s Govorcovovou