Tretia prehra juniorov SR v Brašove

SITA|27. júl 2008 o 20:25

BRAŠOV 27. júla (SITA) - Slovenskí hádzanárski reprezentanti neuspeli na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rumunsku (25. 7. - 3. 8. 2008) ani vo svojom treťom vystúpení. Zverenci trénera Jána ...

BRAŠOV 27. júla (SITA) - Slovenskí hádzanárski reprezentanti neuspeli na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rumunsku (25. 7. - 3. 8. 2008) ani vo svojom treťom vystúpení. Zverenci trénera Jána Hruščáka po prehrách s Dánskom (28:32) a Ruskom (22:36) podľahli v nedeľňajšom zápase Portugalsku 24:30 (10:14) a v základnej D-skupine obsadia bez zisku bodu posledné 4. miesto. Mladí Slováci tak prišli o možnosť splniť cieľ, s ktorým na šampionát cestovali. Namiesto bojov medzi najlepšou osmičkou družstiev ME „20“ budú hrať o 9. - 16. miesto. Po pondelkovom dni voľna ich v utorok a stredu čakajú duely s tretím a štvrtým tímom C-skupiny - Chorvátskom a Srbskom.

„Dnes to bol zatiaľ náš najbojovnejší výkon. Za stavu 10:10 sme spravili zbytočné a nevysvetliteľné chyby, čo Portugalsko využilo na získanie rozhodujúceho náskoku. Takýchto zaváhaní sa musíme v budúcnosti vyvarovať, pretože súperi ich na tomto fóre nemilosrdne trestajú. Naša hra sa síce zlepšuje, ale stále robíme veľa technických chýb. Portugalčania pôsobili dnes vyhratejším dojmom ako my. V stretnutiach s Chorvátskom a Srbskom sa pokúsime konečne zabodovať, ale opäť to bude veľmi náročné, pretože družstvá na ME sú veľmi vyrovnané," uviedol pre agentúru SITA tréner juniorov SR Ján

Slovensko - Portugalsko 24:30 (10:14)

Zostava a góly SR: Boháč, Popčák - Berner 3, P. Hruščák 8, Styrančák 2, Kopčo, Sivák 1, Maroš Baláž, Firit, Guzy 2, Matúš Miňo, Kuchárik 3, Auer 1, T. Urban 4/3

Najviac gólov za Portugalsko: Magalhaes 8

pok. hody: 3/3 - 2/1, vylúčení: 1 - 5, rozhodovali: Alijev a Aghakišijev (obaja Azerb.), 250 divákov

Stretnutie malo v úvodných minútach vyrovnaný priebeh. Slováci však postupne prestali držať krok so súperom, ktorý im ušiel na rozdiel 4 - 5 gólov. Napriek tomu sa nepoddali a nesmiernou bojovnosťou sa v 26. min dotiahli na 10:10. Nerozhodný stav však dlho nevydržal, zbytočné technické chyby v závere I. polčasu Portugalčania trestali gólmi z rýchlych protiútokov a ešte do prestávky získali náskok 14:10. Ako ukázal II. polčas, hluchá štvorminútovka z koncovky prvého dejstva stále družstvo SR lepší výsledok. Slováci vysunuli obranu, získali niekoľko lôpt, ale obrátiť vývoj sa im už nepodarilo a napokon prehrali 24:30.

Dánsko - Rusko 25:18 (10:11)