Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
RAFAEL NADAL DOSIAHOL PIATY TURNAJOVÝ TITUL A 29. VÍŤAZNÝ ZÁPAS V RADE

V Toronte triumf Nadala, jubilejný tridsiaty v kariére

TORONTO 27. júla (SITA) - Španiel Rafael Nadal sa stal víťazom prestížneho podujatia série ATP Masters v kanadskom Toronte (dotácia 2,615 mil. USD, tvrdý povrch) a vo svetovom rebríčku ATP sa už na 300 ...

(Zdroj: TASR)

TORONTO 27. júla (SITA) - Španiel Rafael Nadal sa stal víťazom prestížneho podujatia série ATP Masters v kanadskom Toronte (dotácia 2,615 mil. USD, tvrdý povrch) a vo svetovom rebríčku ATP sa už na 300 bodov priblížil k donedávna neohrozenej svetovej jednotke, svojmu veľkému rivalovi Rogerovi Federerovi. Druhý nasadený hráč vo finále zdolal nenasadeného Nemca Nicolasa Kiefera hladko za 90 minút 6:3, 6:2 a na podujatí Rogers Cup sa radoval po troch rokoch druhýkrát z celkového triumfu. Celkový počet víťazných turnajov v kariére zaokrúhlil na tridsať. Španiel získal prémiu 420 000 eur.

Stále platí, že 22-ročný ľavák z Manacoru na ostrove Mallorca Nadal nenašiel premožiteľa od 2. kola tohtoročného májového turnaja AMS v Ríme, kde podľahol krajanovi Juanovi Carlosovi Ferrerovi. Odvtedy triumfoval na piatich turnajoch v rade na troch rôznych povrchoch vrátane Roland Garros a Wimbledonu a šnúru víťazných stretnutí natiahol už na 29.

Poradie na čele dlhodobého svetového rebríčka mužov sa môže zmeniť už na budúci týždeň, keď je na programe ďalšie podujatie ATP Masters Series, tentoraz v americkom Cincinnati. V štáte Ohio obhajuje Federer víťazstvo. Ak sa mu to nepodarí a Nadal dosiahne lepší výsledok ako Švajčiar, stane sa novou jednotkou.

Španiel zveľadil svoju stopercentnú bilanciu proti Kieferovi na 4:0, pričom všetky zápasy odohrali v tomto roku. Už takmer veterán Kiefer (31) zatiaľ nemá na konte ani jeden víťazný set, ktorý nezískal ani vo svojom prvom finále na turnaji série Masters. Šanca v torontskom finále sa mu naskytla v piatom geme druhého setu, keď mal pri podaní súpera tri brejkbaly, ale ani jeden nevyužil. Od stavu 3:2 už Nadal bez problémov splnil úlohu favorita a pri servise Nemca premenil prvý mečbal.

Vo finále štvorhry sa z titulu v Toronte tešilo kanadsko-srbské duo Daniel Nestor - Nenad Zimonjič. Druhý nasadený pár si vo finále poradil s turnajovými jednotkami, americkými bratmi Bobom a Mikom Bryanovcami 6:2, 4:6, 10:6 až v zápasovom tajbrejku.

Dvojhra - finále:

Rafael Nadal (2-Šp.) - Nicolas Kiefer (Nem.) 6:3, 6:2

Štvorhra - finále:

Daniel Nestor, Nenad Zimonjič (2-Kan./Srb.) - Bob Bryan, Mike Bryan (1-USA) 6:2, 4:6, 10:6 - zápasový tajbrejk