Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 17. etapa | Sledujte naživo
Sagan sa štverá po kopcoch, etapu vyhrá jazdec z úniku
ME V HÁDZANEJ HRÁČOV DO 20 ROKOV V RUMUNSKU (25. 7. - 3. 8. 2008): SLOVENSKO - SRBSKO 26:34 (10:11)

Piata prehra juniorov SR v Brašove

BRAŠOV 30. júla (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov si na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rumunsku (25. 7. - 3. 8. 2008) pripísala na svoje konto už piatu prehru. Zverenci trénera Jána ...

BRAŠOV 30. júla (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov si na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rumunsku (25. 7. - 3. 8. 2008) pripísala na svoje konto už piatu prehru. Zverenci trénera Jána Hruščáka podľahli v stredu rovesníkom zo Srbska 26:34 (10:11). V tabuľke IV. skupiny (o umiestnenie na 9. - 16. mieste) obsadili bez zisku bodu poslednú 4. priečku. Mladí Slováci tak budú bojovať o konečnú 13. - 16. pozíciu, po štvrtkovom dni voľna si v piatok zmerajú sily so Slovinskom.

"Opäť sa budem opakovať. Z našej strany to bol komplexne veľmi dobrý začiatok. Brankár, obrana i útok fungovali. Škoda niekoľkých nevyužitých šancí, lebo sme mohli ešte viac šliapať súperovi na päty. Po zmene strán prišli tradične naše zbytočné technické chyby ako napríklad prerážanie, čo súper využil. Zápasy si sami pokazíme. V druhých polčasoch ako keby nám dochádzal dych a tie chyby môžu vyplývať aj z únavy," povedal pred agentúru SITA tréner juniorov SR Ján Hruščák.

Výsledky - streda:

Štvrťfinálová fáza:

I. skupina (Bukurešť):

Rumunsko - Španielsko 29:32 (12:14)

Francúzsko - Švédsko 29:27 (18:10)

Konečné poradie: 1. Francúzsko 5 bodov, 2. Švédsko 4, 3. Španielsko 3, 4. Rumunsko 0

Slovensko - Srbsko 26:34 (10:11)

Zostava a góly SR: Boháč, Popčák - Berner 1, P. Hruščák 9/2, Styrančák, Kopčo, Maroš Baláž 2, Firit, Guzy 2, Matúš Miňo 1, Mokriš 1, Kuchárik 4, Auer 1, T. Urban 5

Najviac gólov za Srbsko: Malenčič 10

pok. hody: 3/2 - 4/4, vylúčení: 7 - 7, ČK: 60. Kopčo (SR) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Alijev a Aghakišijev (obaja Azerb.), 200 divákov

V prvom polčase mali opäť zo začiatku navrch Slováci. V bránke ich podržal Popčák a ich vedenie narástlo až na štyri góly, prevažne však vyhrávali o jeden až dva. Potom však doplatili na prehnanú bojovnosť vylúčeniami, dvojminútové tresty dostali v krátkom časovom slede za sebou Guzy, Kopčo i Berner a Srbi tak ešte do polčasovej prestávky otočili stav na 11:10 vo svoj prospech. Po zmene strán sa situácia zopakovala, súper využil vylúčenia slovenských hráčov na vypracovanie si rozhodujúceho náskoku a stretnutie v pohode doviedol do víťazného konca 34:26.

Chorvátsko - Rusko 29:32 (17:13)