Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
ME V HÁDZANEJ HRÁČOV DO 20 ROKOV V RUMUNSKU (25. 7. - 3. 8. 2008): SLOVENSKO - CHORVÁTSKO 31:30 (15:15)

Juniori SR v Brašove na 15. mieste

BRAŠOV 2. augusta (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov obsadila na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rumunsku (25. 7. - 3. 8. 2008) konečné 15. miesto. Zverenci trénera Jána Hruščáka sa ...

BRAŠOV 2. augusta (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov obsadila na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rumunsku (25. 7. - 3. 8. 2008) konečné 15. miesto. Zverenci trénera Jána Hruščáka sa s účinkovaním na šampionáte rozlúčili víťazstvom, keď v sobotňajšom dueli o 15. priečku zdolali v Brašove rovesníkov z Chorvátska tesne 31:30 (15:15), čím svojmu súperovi odplatili utorňajšiu prehru 29:40 zo skupiny o 9. - 16. miesto.

"Každé víťazstvo na ME sa cení. Dnes sme takmer celý zápas viedli. V prvom polčase sme mali dobrú obranu, za ktorou chytal spoľahlivo Popčák. Po zmene strán sme mali jednu slabšiu chvíľku, ale rýchlo sme sa otriasli a napokon zaslúžene zvíťazili. Samorezjme, pred šampionátom sme mali iné predstavy o našom účinkovaní. V niektorých dueloch mi chýbalo väčšie kolektívne oduševnenie, najmä za nepriaznivého stavu. V posledných dvoch dueloch však chalani zabojovali a vylepšili našu zápasovú bilanciu - ak berieme do úvahy výsledky v riadnom hracom čase - na 1 víťazstvo, jednu remízu a päť prehier," povedal pred agentúru SITA tréner juniorov SR Ján Hruščák.

Výsledky - sobota:

zápas o 15. miesto (Brašov):

Slovensko - Chorvátsko 31:30 (15:15)

Zostava a góly SR: Popčák, Dulina - Berner 5, P. Hruščák, Styrančák 2, Kopčo 3, Sivák 2, Maroš Baláž 8, Firit 1, Guzy, Mokriš 2, Kuchárik 5, Auer 1, T. Urban 2

Najviac gólov za Chorvátsko: Bogunovič 8, Tarabocha 6

pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: Alijev a Aghakišijev (obaja Azerb.), 100 divákov

Slováci mali tradične dobrý vstup do zápasu. Až do 18. min vyhrávali 2-4-gólovým rozdielom. Potom však na niekoľko minút prevzali taktovku Chorváti a otočili stav na 15:13 vo svoj prospech. Zverenci Hruščáka však zmobilizovali sily a vďaka Popčákovi do prestávky vyrovnali na 15:15. V druhom polčase sa slovenskému družstvu darilo eliminovať zbrane majsterov Európy do 18 rokov spred dvoch rokov a tri minúty pred koncom vyhrávali už o 4 góly. Potom sa však akoby zľakli víťazstva, no Chorváti sa dokázali dotiahnuť iba na rozdiel jediného gólu (31:30).