FIS CUP - POHÁR VYSOKÝCH TATIER V SKOKOCH NA LYŽIACH NA MOSTÍKU HS-100 NA ŠTRBSKOM PLESE - SOBOTŇAJŠIE VÝSLEDKY

Zmoray tretí v pretekoch FIS na Štrbskom Plese

ŠTRBSKÉ PLESO 9. augusta (SITA) - Víťazom sobotňajších medzinárodných pretekov FIS v skokoch na lyžiach na mostíku HS -100 s umelou hmotou, ktoré sa uskutočnili v športovom areáli na Štrbskom Plese, sa ...

ŠTRBSKÉ PLESO 9. augusta (SITA) - Víťazom sobotňajších medzinárodných pretekov FIS v skokoch na lyžiach na mostíku HS -100 s umelou hmotou, ktoré sa uskutočnili v športovom areáli na Štrbskom Plese, sa v konkurencii 77 pretekárov stal Roman Trofimov. Ruskému skokanovi namerali 100,5 m a 96 m, za čo dostal od rozhodcov výslednú známku 257,5 bodu. Druhé miesto obsadil Slovinec Andraž Pograjc (247,5 b), o tretiu priečku sa so zhodným ziskom 244,5 bodu podelili Nemec Krauspenhaar a slovenský reprezentant Tomáš Zmoray. Do 2. kola, v ktorom sa napokon predstavilo 31 skokanov, postúpil ešte jeden Slovák - Matúša Mistríka klasifikovali na 15. pozícii (226,0 b).

V nedeľu sú v rámci Pohára Vysokých Tatier na Štrbskom Plese na programe od 11.00 h druhé preteky. Organizátori napokon vyhlásia aj absolútneho víťaza, ktorý dosiahne najvyšší súčet z oboch súťažných dní.

Preteky FIS - Pohár Vysokých Tatier na Štrbskom Plese - sobotňajšie výsledky:

Súťaž jednotlivcov (mostík HS-100): 1. Roman Trofimov (Rus.) 257,5 bodu (100,5 m/96 m), 2. Andraž Pograjc (Slovin.) 247,5 (99 m/92,5 m), 3. Marc Krauspenhaar (Nem.) 244,5 m a Tomáš Zmoray (SR) 244,5 (98 m/91 m), 5. Stefan Lang (Nem.) 241,5 (97,5 m/90,5 m), 6. Dawid Kubacki (Poľ.) 237,0 (94 m/92,5 m),...15. Matúš Mistrík 226,0 (94 m/88 m)