Kadeti SR v Brne na konečnom 15. mieste

SITA|16. aug 2008 o 16:28

BRNO 16. augusta (SITA) - Slovenskí reprezentanti v hádzanej obsadili na majstrovstvách Európy hráčov do 18 rokov v Brne (8. - 17. 8. 2008) konečnú 15. priečku. Zverenci trénera Dušana Timka zvíťazili ...

BRNO 16. augusta (SITA) - Slovenskí reprezentanti v hádzanej obsadili na majstrovstvách Európy hráčov do 18 rokov v Brne (8. - 17. 8. 2008) konečnú 15. priečku. Zverenci trénera Dušana Timka zvíťazili v sobotňajšom stretnutí o 15. miesto nad Fínskom o šesť gólov 34:28 (16:12). Mladí Slováci si tak na záver šampionátu vylepšili svoju bilanciu, keď zaznamenali druhé víťazstvo. V ďalších piatich dueloch ťahali za kratší koniec, čo v konkurencii 16 tímov znamenalo predposlednú pozíciu.

"Dobre sme sa pripravili na vysunutú hru fínskeho súpera. Zlepšili sme náš výkon v defenzíve a vychádzal nám aj prechod do rýchleho protiútoku. Výborne zachytal brankár Žernovič, strelecky sa darilo Danimu, autorovi 13 gólov. Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene, škoda, že až teraz. Družstvá prvej osmičky sú výkonnostne ďaleko pred nami. Mrzí ma zaváhanie v zápase s Bosnou a Hercegovinou, inak by sme hrali o lepšie umiestnenie. Pätnáste miesto je výsledkom našej predvedenej hry, lepšie sme si skončiť nezaslúžili. Chlapcom nemôžem uprieť snahu a bojovnosť, ale na šampionáte neukázali všetko, čo vedia," zhodnotil účinkovanie pre agentúru SITA tréner kadetov SR Dušan Timko.

Slovensko - Fínsko 34:28 (16:12)

Zostava a góly SR: Žernovič, Rób. Töviš - Žilinčík 5, Laczkó 2, Hricišon, D. Krok 6, P. Masica ml. 3, Dani 13/6, Hustý, Hurtiš 1, Vallo 3, Müller, Sýkora 1, Šramko

pok. hody: 6/6 - 5/3, vylúčení: 6 - 4, rozhodovali: Ben-Dan a Faran (obaja Izr.), 150 divákov

Slovákom stačilo len šesť minút, aby sa od svojho súpera výraznejšie odpútali. Aj zásluhou strelecky disponovaného Daniho sa ujali vedenia 7:3. V I. polčase vyhrávali najvyšším rozdielom v 18. min (12:6) a v 20. min (13:7). Zverenci kouča Timka si do prestávky udržali nádejný náskok štyroch gólov (16:12). Severania po zmene strán znížili štvrťhodinu pred koncom na rozdiel troch presných zásahov (17:20) a (18:21), no vzápätí mladí Slováci odskočili v 53. min na 28:21 a aj vďaka výbornému výkonu brankára Žernoviča, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča tímu SR, víťazstvo s prehľadom udržali (34:28).