Slovensko má za sebou najúspešnejšiu olympiádu

Číňania zvíťazili v medailovej bilancii krajín. Slováci skončili 25. Medzi jednotlivcami dominoval Phelps.

Číňaňia boli na domácej pôde neudržateľní.Číňaňia boli na domácej pôde neudržateľní.(Zdroj: TASR/AP)

Peking. Finále hádzanárskeho turnaja mužov, v ktorom Francúzsko zvíťazilo nad Islandom, ukončilo definitívne športové súťaže Hier XXIX. olympiády v Pekingu.

Premiérové víťazstvo Číny

Najväčší športový sviatok sa skončil jasným triumfom domácej Číny, ktorá po prvý raz v histórii zvíťazila v medailovej bilancii krajín so ziskom 51 zlatých, 20 strieborných a 28 bronzových medailí. Na ďalších dvoch priečkach skončili USA (36 - 38 - 36) a Rusko (23 - 21 - 28), pričom Američania si vybojovali najvyšší počet medailí - až 110 z celkového počtu 204 krajín, ktoré štartovali v Pekingu.

Slováci napokon na 25. mieste

Slovensko obsadilo s 3 zlatými, 2 striebornými a 1 bronzovou medailou 25. miesto, čo je najlepšie v ére samostatnosti od roku 1993.

Za Slovenskom sa ocitli napríklad Švédsko, Kuba, Chorvátsko či Bulharsko. V premiére na letných hrách v roku 1996 v Atlante obsadila slovenská výprava 43. miesto (1 - 1 - 1), o štyri roky neskôr v Sydney bola 38. s 1 zlatou, 3 striebornými a 1 bronzovou medailou a v roku 2004 v Aténach klasifikovali Slovensko na 29. mieste (2 - 2 - 2).

Slovenské zlaté medaily získali vodní slalomári Elena Kaliská, Michal Martikán a súrodenci Peter a Pavol Hochschornerovci, ktorí vstúpili do histórie olympijských hier tým, že ako prví v tomto športovom odvetví triumfovali tri razy za sebou.

Hry patrili Phelpsovi

Najúspešnejším športovcom Hier XXIX. olympiády sa stal americký plavec Michael Phelps. Každý svoj štart v Pekingu premenil na zlato, celkovo získal 8 zlatých a spolu so 6 najcennejšími kovmi z Atén 2004 jasne kraľuje v poradí najúspešnejších športovcov olympijskej histórie pred gymnastkou Larisou Latyninovou. Dvadsaťtriročný Američan navyše okorenil svoje účinkovanie aj 7 svetovými rekordmi.

Ďalšou superhviezdou OH 2008 bol jamajský šprintér Usain Bolt. Zvíťazil na 100 aj 200 m a bol členom víťaznej štafety na 4 x 100 m. Svoje účinkovanie tiež podčiarkol skvelými svetovými rekordmi - na 100 m 9,69, na 200 m 19,30 a v štafete 37,10 sekundy.

Tri zlaté si v Pekingu vybojovali ešte britský dráhový cyklista Chris Hoy, čínsky športový gymnasta Žou Kai a v plávaní Stephanie Riceová z Austrálie. Člen strieborného družstva Kanady v skoku na koni Ian Miller sa ako 61-ročný na svojej deviatej olympiáde prvý raz dostal k cennému

Na OH 2008 sa zrodilo dovedna 44 svetových rekordov, z toho v plávaní 25 (viac bolo len v Mníchove ´72 /28/ a Montreale ´76 /26/ a v ostro sledovanej atletike 5, čo bolo najviac od olympiády v kanadskom Montreale v roku 1976.

Najúspešnejší jednotlivci na Hrách XXIX. olympiády v Pekingu:

  • 1. Michael Phelps (USA), plávanie 8 - 0 - 0

(zlato: 200 m v. sp., 100 m mot., 200 m mot., 200 m pol. pret., 400 m pol. pret., 4 x 100 m v. sp., 4 x 200 m v. sp., 4 x 100 m pol. pret.)

  • 2. Stephanie Riceová (Austr.), plávanie 3 - 0 - 0

(zlato: 200 m pol. pret., 400 m pol. pret., 4 x 200 m v. sp.)

  • Chris Hoy (V. Brit.), dráhová cyklistika 3 - 0 - 0

(zlato: keirin, šprint jednotlivcov, šprint tímov)

  • Žou Kai (Čína), športová gymnastika 3 - 0 - 0

(zlato: prostné, hrazda, súťaž družstiev)

  • Usain Bolt (Jamajka), atletika 3 - 0 - 0

(zlato: 100 m, 200 m, 4 x 100 m)

  • 6. Lisbeth Trickettová (Austr.), plávanie, 2 - 1 - 1

(zlato: 100 m mot., 4 x 100 m pol. pret., striebro: 100 m v. sp., bronz: 4 x 100 m v. sp.)

  • 7. Leisel Jonesová (Austr.), plávanie 2 - 1 - 0

(zlato: 100 m prsia, 4 x 100 m pol. pret., striebro: 200 m prsia)

  • Matt Grevers (USA), plávanie 2 - 1 - 0

(zlato: 4 x 100 m v. sp., 4 x 100 m pol. pret., striebro: 100 m znak)

  • Jang Wei (Čína), športová gymnastika 2 - 1 - 0

(zlato: viacboj jednotlivcov, súťaž družstiev, striebro: kruhy)

  • Aaron Peirsol (USA), plávanie 2 - 1 - 0

(zlato: 100 m znak, 4 x 100 m pol. pret., striebro: 200 m znak)

  • 11. Ryan Lochte (USA), plávanie 2 - 0 - 2

(zlato: 200 m znak, 4 x 200 m v. sp., bronz: 200 m pol. pret., 400 m pol. pret.)

  • 12. Jason lezak (USA), plávanie 2 - 0 - 1

(zlato: 4 x 100 m v. sp., 4 x 100 m pol. pret., bronz: 100 m v. sp.)

  • Kosuke Kitadžima (Jap.), plávanie 2 - 0 - 1

(zlato: 100 m prsia, 200 m prsia, bronz: 4 x 100 m pol. pret.)

Najlepšie umiestnenia slovenských športovcov na OH (letných) v ére samostatnosti od roku 1993 podľa jednotlivých športov, v ktorých malo SR zastúpenie v Pekingu:

ATLETIKA

  • 7. miesto Libor Charfreitag, kladivo (Atény 2004)
  • 8. miesto Libor Charfreitag, kladivo (Peking 2008)
  • 8. miesto Martina Hrašnová, kladivo (Peking 2008)
  • 10. miesto Mikuláš Konopka, guľa (Atény 2004)
  • 11. miesto Milan Haborák, guľa (Sydney 2000)
  • 11. miesto Lucia Klocová, 800 m (Peking 2008)

BEDMINTON

  • Eva Sládeková vypadla v 2. kole

CESTNÁ CYKLISTIKA

  • 17. miesto Lenka Ilavská, časovka (Atlanta 1996)
  • 24. miesto Lenka Ilavská, preteky s hromadným štartom (Atlanta 1996)
  • 29. miesto Matej Jurčo, časovka (Peking 2008)

DŽUDO

  • 2. miesto Jozef Krnáč, do 66 kg (Atény 2004)
  • 9. miesto Marek Matuszek, do 60 kg (Sydney 2000)

HORSKÁ CYKLISTIKA

  • 9. miesto Eva Orvošová-Loweová, cross country (Atlanta 1996)

JACHTING

  • 25. miesto Marek Valášek, trieda FINN (Atlanta 1996)
  • 26. miesto Patrik Pollák, trieda Mistral (Atlanta 1996)
  • 26. miesto Patrik Pollák, trieda Mistral (Sydney 2000)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

  • 2. miesto Slavomír Kňazovický, C1 na 500 m (Atlanta 1996)
  • 2. miesto štvorkajak SR, K4 na 1000 m (Peking 2008)
  • 3. miesto štvorkajak SR, K4 na 1000 m (Atény 2004)
  • 4. miesto štvorkajak SR, K4 na 1000 m (Sydney 2000)
  • 5. miesto Slavomír Kňazovický, C1 na 500 m (Sydney 2000)
  • 5. miesto Marcela Erbanová, K1 na 500 m (Atény 2004)

VODNÝ SLALOM

  • 1. miesto Michal Martikán, C1 (Atlanta 1996)
  • 1. miesto Peter a Pavol Hochschornerovci, C2 (Sydney 2000)
  • 1. miesto Peter a Pavol Hochschornerovci, C2 (Atény 2004)
  • 1. miesto Elena Kaliská, K1 žien (Atény 2004)
  • 1. miesto Michal Martikán, C1 (Peking 2008)
  • 1. miesto Peter a Pavol Hochschornerovci, C2 (Peking 2008)
  • 1. miesto Elena Kaliská, K1 žien (Peking 2008)
  • 2. miesto Michal Martikán, C1 (Sydney 2000)
  • 2. miesto Michal Martikán, C1 (Atény 2004)
  • 3. miesto Juraj Minčík, C1 (Sydney 2000)

PLÁVANIE

  • 2. miesto Martina Moravcová, 100 m motýlik (Sydney 2000)
  • 2. miesto Martina Moravcová, 200 m v. sp. (Sydney 2000)
  • 5. miesto Martina Moravcová, 100 m v. sp. (Sydney 2000)
  • 5. miesto Martina Moravcová, 50 m v. sp. (Sydney 2000)
  • 13. miesto Ľuboš Križko, 100 m znak (Peking

STOLNÝ TENIS

  • 33. miesto (vypadla v 2. kole) Eva Ódorová (Peking 2008)

STREĽBA

  • 2. miesto Zuzana Štefečeková, trap (Peking 2008)
  • 3. miesto Jozef Gönci, ĽM 60 (Atlanta 1996)
  • 3. miesto Jozef Gönci, vzduchová puška 60 (Atény 2004)
  • 4. miesto Jozef Gönci, ĽM 60 (Atény 2004)
  • 5. miesto Jozef Gönci, ĽM 3 x 40 (Atlanta 1996)
  • 5. miesto Pavol Kopp, ĽPi 60 (Peking 2008)
  • 6. miesto Vladimír Slamka, trap (Atlanta 1996)
  • 8. miesto Danka Barteková, skeet (Peking 2008)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA

  • 10. miesto Katarína Prokešová, skoky na trampolíne (Atény 2004)
  • 59. miesto Zuzana Sekerová, viacboj jednotlivkýň (Sydney 2000)

TENIS

  • štvrťfinále Karol Kučera - Dominik Hrbatý, štvorhra mužov (Sydney 2000)
  • osemfinále Karina Habšudová, dvojhra žien (Atlanta 1996)
  • osemfinále Karina Habšudová, dvojhra žien (Sydney 2000)
  • osemfinále Dominika Cibulková, dvojhra žien (Peking 2008)

TRIATLON

  • Pavel Šimko preteky nedokončil (Peking 2008)

VZPIERANIE

  • 9. miesto Dagmar Daneková, do 58 kg (Sydney 2000)
  • 10. miesto Martin Tešovič, do 91 kg (Atlanta 1996)

ZÁPASENIE

Voľný štýl

  • 3. miesto David Musuľbes, do 120 kg (Peking 2008)
  • 4. miesto Jozef Lohyňa, do 90 kg (Atlanta 1996)
  • 8. miesto Štefan Fernyák, do 63 kg (Sydney 2000)
  • 12. miesto Peter Pecha, do 96 kg (Atény 2004)

Grécko-rímsky štýl

  • 10. miesto Attila Bátky, do 84 kg (Atény 2004)

Všetky slovenské umiestnenia do 8. miesta na OH (letných) v ére samostatnosti od roku 1993:

  • 1. miesto Michal Martikán, vodný slalom - C1 (Atlanta 1996)
  • 1. miesto Peter a Pavol Hochschornerovci, vodný slalom - C2 (Sydney 2000)
  • 1. miesto Peter a Pavol Hochschornerovci, vodný slalom - C2 (Atény 2004)
  • 1. miesto Elena Kaliská, vodný slalom - K1 žien (Atény 2004)
  • 1. miesto Michal Martikán, vodný slalom - C1 (Peking 2008)
  • 1. miesto Peter a Pavol Hochschornerovci, vodný slalom - C2 (Peking 2008)
  • 1. miesto Elena Kaliská, vodný slalom - K1 žien (Peking 2008)
  • 2. miesto Slavomír Kňazovický, rýchlostná kanoistika - C1 na 500 m (Atlanta 1996)
  • 2. miesto Michal Martikán, vodný slalom - C1 (Sydney 2000)
  • 2. miesto Martina Moravcová, plávanie - 100 m motýlik (Sydney 2000)
  • 2. miesto Martina Moravcová, plávanie - 200 m v. sp. (Sydney 2000)
  • 2. miesto Jozef Krnáč, džudo do 66 kg (Atény 2004)
  • 2. miesto Michal Martikán, vodný slalom - C1 (Atény 2004)
  • 2. miesto štvorkajak SR (R. Riszdorfer, M. Riszdorfer, Vlček, Tarr), rýchlostná kanoistika K4 na 1000 m (Peking 2008)
  • 2. miesto Zuzana Štefečeková, streľba - trap (Peking 2008)
  • 3. miesto Jozef Gönci, streľba - ĽM 60 (Atlanta 1996)
  • 3. miesto Juraj Minčík, vodný slalom - C1 (Sydney 2000)
  • 3. miesto Jozef Gönci, streľba - vzduchová puška 60 (Atény 2004)
  • 3. miesto štvorkajak SR (M. Riszdorfer, R. Riszdorfer, Vlček, Bača), rýchlostná kanoistika - K4 na 1000 m (Atény 2004)
  • 3. miesto David Musuľbes, zápasenie voľným štýlom - do 120 kg (Peking 2008)
  • 4. miesto Jozef Lohyňa, zápasenie voľným štýlom - do 90 kg (Atlanta 1996)
  • 4. miesto štvorkajak SR (R. Riszdorfer, Tarr, Vlček, Erban), rýchlostná kanoistika - K4 na 1000 m (Sydney 2000)
  • 4. miesto Elena Kaliská, vodný slalom - K1 žien (Sydney 2000)
  • 4. miesto Jozef Gönci, streľba - ľubovoľná malokalibrovka 60 (Atény 2004)
  • 5. miesto Jozef Gönci, streľba - ĽM 3 x 40 (Atlanta 1996)
  • 5. miesto Gabriela Brosková, vodný slalom - K1 žien (Atlanta 1996)
  • 5. miesto Slavomír Kňazovický, rýchlostná kanoistika - C1 na 500 m (Sydney 2000)
  • 5. miesto Martina Moravcová, plávanie - 100 m v. sp. (Sydney 2000)
  • 5. miesto Martina Moravcová, plávanie - 50 m v. sp. (Sydney 2000)
  • 5. miesto Marcela Erbanová, rýchlostná kanoistika - K1 žien na 500 m (Atény 2004)
  • 5. miesto Pavol Kopp, streľba - ľubovoľná pištoľ 60 (Peking 2008)
  • 6. miesto Vladimír Slamka, streľba - trap (Atlanta 1996)
  • 6. miesto Michal Riszdorfer - Juraj Bača, rýchlostná kanoistika - K2 na 1000 m (Sydney 2000)
  • 6. miesto družstvo SR (Jeřábek, Bazálik, Lepka), dráhová cyklistika - olympijský šprint (Sydney 2000)
  • 6. miesto Martina Moravcová, plávanie - 100 m motýlik (Atény 2004)
  • 7. miesto Orosz - Páleš, rýchlostná kanoistika - C2 na 1000 m (Atlanta 1996)
  • 7. miesto basketbalistky SR: Frniaková, Godályová, Hiráková, Huťková, Kalistová, Kotočová, Kováčová, Libičová, Lichnerová, Luptáková, Poláková, Žirková (Sydney 2000)
  • 7. miesto Libor Charfreitag, atletika - kladivo (Atény 2004)
  • 7. miesto Marián Ostrčil, rýchlostná kanoistika - C1 na 1000 m (Atény 2004)
  • 7. miesto Martina Moravcová, plávanie - 100 m v. sp. (Atény 2004)
  • 8. miesto Róbert Erban, rýchlostná kanoistika - K1 na 500 m (Atlanta 1996)
  • 8. miesto Orosz - Páleš, rýchlostná kanoistika - C2 na 500 m (Atlanta 1996)
  • 8. miesto Jozef Gönci, streľba - ĽM 3 x 40 (Sydney 2000)
  • 8. miesto Štefan Fernyák, zápasenie voľným štýlom - do 63 kg (Sydney 2000)
  • štvrťfinále Karol Kučera - Dominik Hrbatý, tenis - štvorhra mužov (Sydney 2000)
  • 8. miesto Libor Charfreitag, atletika - kladivo (Peking 2008)
  • 8. miesto Martina Hrašnová, atletika - kladivo (Peking 2008)
  • 8. miesto Danka Barteková, streľba - skeet (Peking 2008)

Súhrn všetkých výsledkov slovenských športovcov na olympijských hrách v Pekingu:

ATLETIKA

Muži:

  • 800 m: 46. Jozef Repčík 1:48,64 - nepostúpil z rozbehov do semifinále
  • výška: 33. Peter Horák 215 - nepostúpil z kvalifikácie do finále
  • trojskok: 14. Dmitrij Vaľukevič 17,08 - nepostúpil z kvalifikácie do finále
  • guľa: 30. Milan Haborák 19,32 - nepostúpil z kvalifikácie do finále
  • kladivo: 8. Libor Charfreitag 78,65, 23. Miloslav Konopka 71,96 m - nepostúpil z kvalifikácie do finále
  • desaťboj: 24. Slaven Dizdarevič 7021 (100 m: 11,16/-0,1 - diaľka: 702/+0,3 - guľa: 13,97 - výška: 196 - 400 m: 52,02 - 110 m prek.: 15,61/-0,4 - disk: 39,86 - žrď: 400 - oštep: 43,58 - 1500 m: 4:51,42)
  • chôdza na 20 km: 26. Matej Tóth 1:23:17
  • chôdza na 50 km: 35. Miloš Bátovský 4:06:30, 47. Kazimír Verkin 4:21:26, Peter Korčok nedokončil pre zranenie

Ženy:

  • 800 m: 11. Lucia Klocová 1:58,80 - nepostúpila zo semifinále do finále
  • maratón: 67. Zuzana Tomasová 2:49:39
  • 100 m prek.: 37. Miriam Bobková 13,65 - nepostúpila z rozbehov do semifinále
  • diaľka: Jana Velďáková mala v kvalifikácii tri neplatné pokusy
  • trojskok: Dana Velďáková mala v kvalifikácii tri neplatné pokusy.
  • kladivo: 8. Martina Hrašnová 71,00
  • chôdza na 20 km: 32. Zuzana Malíková 1:34:33

BEDMINTON

Ženy:

  • dvojhra - 2. kolo: Wang Čen (Hongkong) - Eva Sládeková 2:0 (7, 8), nepostúpila do 3. kola

CYKLISTIKA

Muži:

  • Preteky jednotlivcov s hromadným štartom: 62. Ján Valach +10:37 min za víťazom, Roman Broniš a Matej Jurčo súťaž nedokončili
  • Časovka: 29. Matej Jurčo +5:41,49 min za víťazom

DŽUDO

Muži:

  • do 100 kg: Zoltán Pálkovács prehral v 1. kole s Eduardom Costom (Arg.) a vypadol

HORSKÁ CYKLISTIKA

Ženy:

  • cross country: 24. Janka Števková - 2 kolá za víťazkou

JACHTING

Muži:

  • trieda RS:X: 30. Patrik Pollák 243

PLÁVANIE

Ženy:

  • 50 m v. sp. - rozplavby: 27. Martina Moravcová 25,47 - nepostúpila do semifinále
  • 100 m v. sp. - rozplavby: 23. Martina Moravcová 55,20 - nepostúpila do semifinále
  • 100 m motýlik - rozplavby: 25. Martina Moravcová 59,03 - nepostúpila do semifinále
  • 200 m motýlik - rozplavby: 31. Denisa Smolenová 2:13,81 - nepostúpila do semifinále

Muži:

  • 100 m znak - semifinále: 13. Ľuboš Križko 54,38 - nepostúpil do finále (v rozplavbe 54,07 - slovenský rekord)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

Muži:

  • K4 - 1000 m: 2. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr) 2:56,593
  • C1 - 500 m: Marián Ostrčil 8. v I. semifinále (1:58,401) - nepostúpil do finále
  • C1 - 1000 m: Marián Ostrčil 5. v I. semifinále (4:03,696) - nepostúpil do finále

Ženy:

  • K2 - 500 m: Ivana Kmeťová, Martina Kohlová 7. v semifinále (1:46,380) - nepostúpili do finále

STOLNÝ TENIS

Ženy:

  • dvojhra - predkolo: Eva Ódorová - Priscila Tommyová (Vanuatu) 4:0 (5, 7, 2, 3), 1. kolo: Eva Ódorová - Petra Lovasová (Maď.) 4:2 (9, 6, 4, -8, -8, 10), 2. kolo: Gao Jun (USA) - Eva Ódorová 4:2 (-10, 2, 9, -9, 9, 4) - nepostúpila do 3. kola

STREĽBA

Ženy:

  • vzduchová puška 40: 9. Daniela Pešková 396 - nepostúpila do finále
  • športová puška 3x20: 22. Daniela Pešková 577 - nepostúpila do finále
  • trap: 2. Zuzana Štefečeková 89 (70+19)
  • skeet: 8. Danka Barteková 67 - nepostúpila do finále

Muži:

  • ľubovoľná pištoľ 60: 5. Pavol Kopp 657,6 (563+94,6)
  • vzduchová pištoľ 60: 28. Pavol Kopp 575 - nepostúpil do finále
  • ľubovoľná malokalibrovka 60: 16. Jozef Gönci 593 - nepostúpil do finále
  • ľubovoľná malokalibrovka 3x40: 37. Jozef Gönci 1154 - nepostúpil do finále
  • trap: 9. Erik Varga 117, 14. Mário Filipovič 115 - nepostúpili do finále

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA

Ženy:

  • viacboj: 93. Ivana Kováčová, bradlá: 80. Ivana Kováčová 12,500, kladina: 82. Ivana Kováčová 12,350

TENIS

Ženy:

  • dvojhra - 1. kolo: Daniela Hantuchová - Ai Sugijamová (Jap.) 6:2, 7:5, Dominika Cibulková - Pauline Parmentierová (Fr.) 6:1, 7:5, 2. kolo: Daniela Hantuchová - Caroline Wozniacká (Dán.) 1:6, 3:6, Dominika Cibulková - Cvetana Pironkovová (Bulh.) 6:2, 6:2, osemfinále: Jelena Jankovičová (Srb.) - Dominika Cibulková 7:5, 6:1
  • štvorhra - 1. kolo: Zi Jan, Jie Ženg (Čína) - Daniela Hantuchová, Janette Husárová 6:1, 7:6 (9)

Muži:

  • dvojhra - 1. kolo: Dominik Hrbatý - Thomaz Bellucci (Braz.) 2:6, 6:4, 6:2, James Blake (USA) - Dominik Hrbatý 7:6 (3), 4:6, 6:3

TRIATLON

Muži:

  • Pavel Šimko pre kolíziu v plávaní súťaž nedokončil

VODNÝ SLALOM

Muži:

  • K1: 12. Peter Cibák 89,41 (2) - nepostúpil zo semifinále do finále
  • C1: 1. Michal Martikán 176,65 (4)
  • C2: 1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner 190,82 (4)

Ženy:

  • K1: 1. Elena Kaliská 192,64 (0)

VZPIERANIE

Muži:

  • do 85 kg: 12. Ondrej Kutlík 343 (150+193)
  • do 105 kg: Martin Tešovič pre zranenie nenastúpil na súťaž

ZÁPASENIE

Muži:

  • grécko-rímsky štýl - do 84 kg: 19. Attila Bátky (v 1. kole prehral s Juniorom Estradom z Kuby 0:3)
  • voľný štýl - do 120 kg: 3. David Musuľbes

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
  2. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
  5. Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU
  6. Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu
  7. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  8. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  9. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou
  10. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
  1. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 29 179
  2. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 22 532
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 19 317
  4. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 17 806
  5. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 14 672
  6. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 10 576
  7. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 9 451
  8. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 8 774
  9. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 6 713
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 420