Slovenskí reprezentanti úspešní na M-ČR

SITA|25. aug 2008 o 13:45

PRAHA 25. augusta (SITA) - Väčšina slovenských pretekárov nominovaných na majstrovstva sveta v rádiovom orientačnom behu, ktoré sa uskutočnia začiatkom septembra v Kórejskej republike, si otestovala výkonnosť ...

PRAHA 25. augusta (SITA) - Väčšina slovenských pretekárov nominovaných na majstrovstva sveta v rádiovom orientačnom behu, ktoré sa uskutočnia začiatkom septembra v Kórejskej republike, si otestovala výkonnosť na medzinárodných majstrovstvách Českej republiky.

V pretekoch v pásme 3,5 MHz získali medaily už tradične muži v kategórii M40, keď si Ján Košut z ROB klubu Kysuca Kysucké Nové Mesto vybojoval striebornú medailu a Jozef Král zo Žiliny bronzovú. Bronz si vybehal Martin Košut v kategórii juniorov, úspešný boli aj muži v kategórii M50, v ktorej Jozef Fekiač zvíťazil a bronz si vybojoval Ján Turský.

V pretekoch v pásme 144 MHz sa husársky kúsok podaril mužom v kategórii M40, keďže po ich výbornom výkone putovali všetky medaily na Slovensko. Titul získal Milan Mitelman, striebornú medailu si opäť vybojoval Kysučan Ján Košut a bronz Martinčan Jozef Šimeček. Miesta na stupňoch víťazov obsadili aj muži v kategórii M50 - druhé Jozef Fekiač a tretie Ján Turský. Z juniorov bol opäť najúspešnejší Martin Košut, ktorý si vybehal striebornú medailu.