XIII. PARALYMPIJSKÉ HRY V PEKINGU - PROGRAM SLOVENSKÝCH REPREZENTANTOV

Slováci budú v Pekingu v akcii každý deň

BRATISLAVA 3. septembra (SITA) - V sobotu 6. septembra sa slávnostným otváracím ceremoniálom začnú v Pekingu XIII. paralympijské hry. Slovensko bude reprezentovať 35 telesne a zrakovo postihnutých športovcov ...

BRATISLAVA 3. septembra (SITA) - V sobotu 6. septembra sa slávnostným otváracím ceremoniálom začnú v Pekingu XIII. paralympijské hry. Slovensko bude reprezentovať 35 telesne a zrakovo postihnutých športovcov v desiatich športoch. Od prvého súťažného dňa, ktorým bude nedeľa 7. septembra, až do predposledného dňa trvania PH v utorok 16. septembra by slovenské dresy nemali chýbať na športoviskách. Záverečný ceremoniál XIII. paralympijských hier sa uskutoční v stredu 17. septembra. Agentúra SITA prináša prehľadný program slovenských reprezentantov na tomto podujatí.


nedeľa 7. septembra 2008:

BOCCIA - súťaž jednotlivcov - 1. a 2. kolo (Martin Strehársky, Róbert Ďurkovič) 9.00 h (3.00 SELČ)

PLÁVANIE - 200 m polohové preteky - rozplavby (Margita Prokeinová) 9.00 h (3.00 SELČ)

STREĽBA - vzduchová puška, kvalifikácia, finále (Veronika Vadovičová) 9.00 h (3.00 SELČ)

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA - stíhacie preteky - kvalifikácia, finále (Vladislav Janovjak /navádzač Róbert Mitošinka/) 9.30 h (6.30 SELČ)

STOLNÝ TENIS - 1. a 2. kolo dvojhry žien (Oľga Barbušová), 1. kolo dvojhry mužov (Ladislav Gáspár, Richard Csejtey, Miroslav Jambor) 10.00 h (4.00 SELČ)

STOLNÝ TENIS - 1. kolo dvojhry mužov a žien (Alena Kánová, Ján Riapoš, Rastislav Revúcky, Ján Koščo, Peter Mihálik, Andrej Meszáros) 16.00 h (10.00 SELČ)

PLÁVANIE - 200 m polohové preteky ženy SM6/7 - finále (Margita Prokeinová) 17.00 h (11.00 SELČ)


pondelok 8. septembra 2008:

ATLETIKA - 100 m ženy T11/12 - rozbehy (Hana Kolníková) 9.00 h (3.00 SELČ)

BOCCIA - súťaž jednotlivcov - 3. kolo a štvrťfinále (Martin Strehársky, Róbert Ďurkovič) 9.00 h (3.00 SELČ)

PLÁVANIE - 100 m motýlik ženy S10 - rozplavby (Viera Mikulášiková), 100 m prsia ženy SB12 - rozplavby (Karin Petrikovičová) 9.00 h (3.00 SELČ)

STREĽBA - vzduchová puška - kvalifikácia, finále (Jozef Široký st.) 9.00 h (3.00 SELČ)

STOLNÝ TENIS - 2. kolo dvojhry mužov - (Ján Riapoš, Ladislav Gáspár, Rastislav Revúcky, Ján Koščo, Peter Mihálik, Andrej Meszáros) 10.00 h (4.00 SELČ)

TENIS - 1. kolo dvojhry mužov (Dávid Chabreček, Marek Gergely, Jozef Felix) 11.00 h (5.00 SELČ)

STOLNÝ TENIS - 2. kolo dvojhry žien (Alena Kánová), 3. kolo dvojhry mužov a žien (Oľga Barbušová, Ján Riapoš, Rastislav Revúcky, Ján Koščo, Peter Mihálik, Andrej Meszáros) 16.00 h (10.00 SELČ)

ATLETIKA - 100 m ženy T11/12 - semifinále (Hana Kolníková) 17. 00 h (11.00 SELČ)

PLÁVANIE - 100 m motýlik ženy S10 - finále (Viera Mikulášiková), 100 m prsia ženy SB12 - finále (Karin Petrikovičová) 17.00 h (11.00 SELČ)


utorok 9. septembra 2008:

ATLETIKA - 100 m ženy T11/12 - finále (Hana Kolníková) 9.00 h (3.00 SELČ)

BOCCIA - súťaž jednotlivcov - semifinále a zápasy o konečné umiestnenie (Martin Strehársky, Róbert Ďurkovič) 9.00 h (3.00 SELČ)

PLÁVANIE - 100 m v.sp. ženy S10 - rozplavby (Viera Mikulášiková) 9.00 h (3.00 SELČ)

STREĽBA - športová puška - finále (Veronika Vadovičová) 9.00 h (3.00 SELČ)

STOLNÝ TENIS - 2. kolo dvojhry mužov (Richard Csejtey, Miroslav Jambor), 3. kolo dvojhry mužov (Ladislav Gáspár, Ján Koščo, Peter Mihálik, Andrej Meszáros) 10.00 h (4.00 SELČ)

TENIS - 2. kolo dvojhry mužov (Dávid Chabreček, Marek Gergely, Jozef Felix), 1. kolo štvorhry mužov (Dávid Chabreček, Jozef Felix) 11.00 h (5.00 SELČ)

LUKOSTREĽBA - súťaž jednotlivcov - kvalifikácia (Imrich Lyócsa, Vladimír Majerčák, Miroslav Kačina) 14.00 h (8.00 SELČ)

STOLNÝ TENIS - 3. kolo dvojhry žien (Alena Kánová), 3. kolo (štvrťfinále) dvojhry mužov (Richard Csejtey, Miroslav Jambor), osemfinále a štvrťfinále dvojhry mužov (Ladislav Gáspár, Ján Koščo, Peter Mihálik, Andrej Meszáros) 16.00 h (10.00 SELČ)

JAZDECTVO - individuálna súťaž - povinné cviky (Katarína Jobbágyová) 17.00 h (11.00 SELČ)

PLÁVANIE - 100 m v.sp. ženy S10 - finále (Viera Mikulášiková) 17.00 h (11.00 SELČ)


streda 10. septembra 2008:

PLÁVANIE - 100 m prsia ženy S10 - rozplavby (Viera Mikulášiková) 9.00 h (3.00 SELČ)

STREĽBA - ľubovoľná puška - kvalifikácia a finále (Jozef Široký st., Radoslav Malenovský) 9.00 h (3.00 SELČ)

LUKOSTREĽBA - súťaž jednotlivcov - vyraďovacie kolá (Imrich Lyócsa, Vladimír Majerčák, Miroslav Kačina) 9.30 h (3.30 SELČ)

STOLNÝ TENIS - semifinále dvojhry mužov a žien (Alena Kánová, Oľga Barbušová, Ján Riapoš, Ladislav Gáspár, Rastislav Revúcky, Richard Csejtey, Ján Koščo, Peter Mihálik, Miroslav Jambor, Andrej Meszáros) 10.00 h (4.00 SELČ)

BOCCIA - súťaž dvojíc - 1. a 2. kolo (Martin Strehársky, Róbert Ďurkovič) 10.30 h (4.30 SELČ)

TENIS - 2. kolo (osemfinále) štvorhry mužov (Dávid Chabreček, Jozef Felix) 11.00 h (5.00 SELČ)

TLAK NA LAVIČKE - ženy hmotnostná kategória do 65 kg - finále (Mária Bartošová) 13.00 h (7.00 SELČ)

STOLNÝ TENIS - dvojhra žien - zápasy o konečné umiestnenie (Alena Kánová) 16.00 h (10.00 SELČ)

ATLETIKA - hod oštepom muži F57/58 - finále (Július Hutka) 17.00 h (11.00 SELČ)

PLÁVANIE - 100 m prsia ženy S10 - finále (Viera Mikulášiková) 17.00 h (11.00 SELČ)


štvrtok 11. septembra 2008:

PLÁVANIE - 200 m pol. preteky ženy S10 - rozplavby (Viera Mikulášiková) 9.00 h (3.00 SELČ)

STREĽBA - vzduchová puška v ľahu - kvalifikácia, finále (Veronika Vadovičová, Jozef Široký, Radoslav Malenovský) 9.00 h (3.00 SELČ)

LUKOSTREĽBA - súťaž jednotlivcov - vyraďovacie kolá - osemfinále (Imrich Lyócsa, Vladimír Majerčák, Miroslav Kačina) 9.30 h (3.30 SELČ)

STOLNÝ TENIS - dvojhra mužov a žien - zápasy o konečné umiestnenie (Alena Kánová, Oľga Barbušová, Ján Riapoš, Ladislav Gáspár, Rastislav Revúcky, Richard Csejtey, Ján Koščo, Peter Mihálik, Miroslav Jambor, Andrej Meszáros) 10.00 h (4.00 SELČ)

BOCCIA - súťaž dvojíc - 3. kolo a semifinále (Martin Strehársky, Róbert Ďurkovič) 10.30 h (4.30 SELČ)

TENIS - osemfinále dvojhry (Dávid Chabreček, Marek Gergely, Jozef Felix) 11.00 h (5.00 SELČ)

PLÁVANIE - 200 m pol. preteky ženy S10 - finále (Viera Mikulášiková) 17.00 h (11.00 SELČ)


piatok 12. septembra 2008:

STREĽBA - ľubovoľná puška v ľahu - kvalifikácia, finále (Veronika Vadovičová, Jozef Široký, Radoslav Malenovský) 9.00 h (3.00 SELČ)

LUKOSTREĽBA - súťaž jednotlivcov - vyraďovacie kolá - štvrťfinále (Imrich Lyócsa, Vladimír Majerčák, Miroslav Kačina) 9.30 h (3.30 SELČ)

CESTNÁ CYKLISTIKA - časovka jednotlivcov (Rastislav Tureček, Patrik Chlebo, Vladislav Janovjak (navádzač Róbert Mitošinka) 10.00 h (4.00 (SELČ)

BOCCIA - súťaž dvojíc - zápasy o konečné umiestnenie (Martin Strehársky, Róbert Ďurkovič) 10.30 h (4.30 SELČ)

TENIS - štvrťfinále dvojhry (Dávid Chabreček, Marek Gergely, Jozef Felix), štvrťfinále štvorhry (Dávid Chabreček, Jozef Felix) 13.00 h (7.00 SELČ)

ATLETIKA - vrh guľou muži F57/58 - finále (Július Hutka) 17.00 h (11.00 SELČ):


sobota 13. septembra 2008:

PLÁVANIE - 50 m motýlik ženy S6/7 - rozplavby (Margita Prokeinová) 9.00 h (3.00 SELČ)

TENIS - semifinále dvojhry (Dávid Chabreček, Marek Gergely, Jozef Felix), štvrťfinále štvorhry (Dávid Chabreček, Jozef Felix) 13.00 h (7.00 SELČ)

STOLNÝ TENIS - súťaž družstiev – štvrťfinále (Ján Riapoš, Rastislav Revúcky), súťaž družstiev - osemfinále (Richard Csejtey - Miroslav Jambor, Peter Mihálik - Andrej Meszáros) 16.30 h (10.30 SELČ)

PLÁVANIE - 50 m motýlik ženy S6/7 - finále (Margita Prokeinová) 17.00 h (11.00 SELČ)


nedeľa 14. septembra 2008:

PLÁVANIE - 50 m v.sp. ženy - rozplavby S6/7 (Margita Prokeinová) a S10 (Viera Mikulášiková) 9.00 h (3.00 SELČ)

CESTNÁ CYKLISTIKA - preteky s hromadným štartom (Patrik Chlebo, Vladislav Janovjak /navádzač Róbert Mitošinka/)10.00 h (4.00 SELČ)

LUKOSTREĽBA - súťaž jednotlivcov - semifinále a zápasy o konečné umiestnenie (Imrich Lyócsa, Vladimír Majerčák, Miroslav Kačina) 10.00 h (4.00 SELČ)

STOLNÝ TENIS - súťaž družstiev - semifinále (Ján Riapoš, Rastislav Revúcky), súťaž družstiev - štvrťfinále a semifinále (Richard Csejtey - Miroslav Jambor, Peter Mihálik - Andrej Meszáros) 16.30 h (10.30 SELČ)

TENIS - dvojhra - zápas o 3. miesto (Dávid Chabreček, Marek Gergely, Jozef Felix), štvorhra - zápas o 3. miesto a finále (Dávid Chabreček, Jozef Felix) 13.00 h (7.00 SELČ)

PLÁVANIE - 50 m v.sp. ženy - finále S6/7 (Margita Prokeinová) a S10 (Viera Mikulášiková) 17.00 h (11.00 SELČ)


pondelok 15. septembra 2008:

ATLETIKA - vrh guľou muži F40 - finále (Marek Margoč), 200 m ženy T11/12 - rozbehy (Hana Kolníková) 9.00 h (3.00 SELČ)

LUKOSTREĽBA - súťaž družstiev (Imrich Lyócsa, Vladimír Majerčák) 9.30 h (3.30 SELČ)

TENIS - dvojhra - finále (Dávid Chabreček, Marek Gergely, Jozef Felix) 13.00 h (7.00 SELČ)

STOLNÝ TENIS - súťaž družstiev - finále (Ján Riapoš, Rastislav Revúcky) 16.30 h (10.30 SELČ)

ATLETIKA - vrh guľou muži F55/56 - finále (Adrián Vaško) 17.00 (11.00 SELČ)


utorok 16. septembra 2008:

TLAK NA LAVIČKE - muži hmotnostná kategória do 100 kg (Ľuboš Janček) 13.00 h (7.00 SELČ)

STOLNÝ TENIS - súťaž družstiev - finále (Richard Csejtey - Miroslav Jambor, Peter Mihálik - Andrej Meszáros) 16.30 h (10.30 SELČ)

ATLETIKA - vrh guľou muži F11/12 - finále (Andrej Germič), 200 m ženy T11/12 - finále (Hana Kolníková) 17.00 h (11.00 SELČ)


Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€
  2. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
  3. Ako sa zbaviť chladnej podlahy
  4. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
  5. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
  6. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
  7. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
  8. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
  9. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť
  10. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
  1. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
  2. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
  3. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
  4. Nová michalovská nemocnica otvorí brány: toto musíte vidieť!
  5. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
  6. Mladí vodiči preferujú čoraz silnejšie autá
  7. Ako sa zbaviť chladnej podlahy
  8. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
  9. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť
  10. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
  1. 3 pravidlá pre lepší dôchodok 7 052
  2. Moskva alebo Petrohrad? 5 645
  3. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich 3 131
  4. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€ 2 768
  5. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu 2 282
  6. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte 2 274
  7. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií 2 188
  8. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť 1 393
  9. Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni 1 289
  10. 5 zaujímavostí, ktoré ste o koži možno nevedeli 1 181

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Ak sa bude chcieť pacient objednať, vyšetrenie nech si zaplatí sám

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker chce zmeniť spôsob objednávania pacientov.

DOMOV

Dobré ráno: Fico má strach? Zase sa pustil do prezidenta

Prečo Fico zaútočil na Kisku? A čo sa deje v Smere?

KOMENTÁRE

Akékoľvek súkromné peniaze do zdravotníctva sú vítané

Ľudia si za doplnkové ordinačné hodiny priplatia.

Neprehliadnite tiež

Keď si veríte, dokážete veľké veci, vraví Rybáriková

Na začiatku roka sa jej pýtali, či už skončila s tenisom. Magdaléna Rybáriková však prežila najúspešnejšiu sezónu.

Karabach? Na Ligu majstrov sú lístky lacnejšie ako u nás na dedine

Atléticu Madrid sa v novej supermodernej aréne nedarí, v Lige majstrov je na pokraji vypadnutia.

Neapol s Hamšíkom sa udržal v hre o postup, Dortmund končí

Real strelil v Nikózii šesť gólov, Liverpool neudržal náskok 3:0.

Slovan získal bod po góle 12 sekúnd pred koncom, ale napokon prehral

S takýmto prístupom nemôžeme pomýšľať na úspech, hnevá sa obranca slovenského klubu Michal Sersen.