Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
ŠKP BRATISLAVA - HC SASSARI (TAL.) 30:25 (19:13)

Víťazstvo žien ŠKP na úvod I. fázy kvalifikácie LM

Doplnené o komentár a výsledok duelu Brühl - Piyango.

ANKARA 5. septembra (SITA) - Hádzanárky ŠKP Bratislava majú úspešne za sebou premiérové vystúpenie v Lige majstrov žien. Zverenky trénera Štefana Katušáka zvíťazili v piatkovom stretnutí na turnaji A-skupiny I. kvalifikačnej fázy prestížnej súťaže v tureckej Ankare nad talianskym HC Sassari 30:25 (19:13). Slovenský šampión tak urobil prvý krok k vybojovaniu si jednej z dvoch miesteniek do II. fázy. Bratislavčanky čakajú počas víkendu v Ankare ďalšie dva zápasy - v sobotu o 13.30 h SELČ so švajčiarskym LC Brühl a v nedeľu o 16.00 h SELČ s domácim Milli Piyango SK.

Víťaz A-skupiny bude pokračovať v druhej kvalifikačnej fáze LM v 2. skupine s nórskym Byasenom HE, Dinamom Volgograd a francúzskym Metz Handball. Druhý tím A-skupiny nastúpi v dňoch 3. až 5. októbra v 3. skupine II. fázy proti dánskemu družstvu Ikast-Bording, rumunskému Rulmentulu Urban Brašov a poľskému SPR SAFO Lublin. Do hlavnej súťaže Ligy majstrov, ktorá má už istých 12 účastníkov, postúpia iba štyria víťazi finálovej časti kvalifikácie. Družstvá, ktoré neúspešne zasiahnu v ženskej LM do kvalifikácie, budú pokračovať v Pohári EHF.

Výsledky - piatok - kvalifikácia Ligy majstrov hádzanárok 2008/2009 - I. fáza (5. - 7. 9.) - A-skupina (dejisko Ankara):

ŠKP Bratislava - HC Sassari (Tal.) 30:25 (19:13)

Zostava a góly ŠKP: M. Sůkalová, Vaverková - Cicmanová, Štetáková 1, S. Kochanová-Farkašová 6, Z. Janšáková 2, H. Janšáková 3, Porubská 7, M. Školková, Beňušková 9/5, Madarová, Bachratá 1, Szöllösiová, Súkenníková 1

Najviac gólov za Sassari: Selmanovičová 7/4, Mladenovičová a Pastorová po 5

pok. hody: 6/5 - 4/4, vylúčené: 7 - 8, rozhodovali: Pandžič a Šatordžija (obaja Bosna a Herceg.), 100 divákov

Bratislavčanky od začiatku stretnutia potvrdzovali úlohu favorita. Už v úvodnej desaťminútovke si vypracovali päťgólový náskok (7:2), ktorý v ďalšom priebehu I. polčasu zvýšili na osem gólov. Talianky pred prestávkou ešte stihli znížiť, ale do kabín odchádzali za nepriaznivého stavu 13:19. Ani po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. ŠKP ťažilo zo streleckej úspešnosti spojok Beňuškovej, Porubskej a krídelníčky Kochanovej (dovedna dali 22 gólov). Slovenský majster napokon s prehľadom zvíťazil, keď v závere dovolil hráčkam Sassari skorigovať výsledok na konečných 30:25.

Hlas:

Štefan Katušák (tréner ŠKP Bratislava): "Podali sme priemerný výkon. V prvom polčase sme boli lepším družstvom. Veľmi dobre nám vyšiel úvod zápasu, keď sme vďaka kvalitnej obrane ušli súperovi až o osem gólov. Prvú tridsaťminútovku sme ukončili kurióznym gólom Porubskej z deväťmetrového hodu už po uplynutí času. V druhom polčase sme pod vplyvom vysokého vedenia poľavili, čo súper využil na zníženie nášho náskoku. Samozrejme, že k tomu prispelo aj prestriedanie hráčok v našom tíme. Víťazstvo je zaslúžené."

Milli Piyango SK (Tur.) - LC Brühl Handball (Švajč.) 36:19