Liga majstrov: Hádzanárky ŠKP postúpili

SITA|6. sep 2008 o 14:59

Hádzanárky ŠKP Bratislava zvíťazili v Lige mjastrov v oboch úvodných dueloch.

ANKARA 6. septembra (SITA) - Hádzanárky ŠKP Bratislava si v rámci svojho premiérového vystúpenia v Lige majstrov žien víťazne počínali aj v sobotu. Po piatkovom triumfe nad talianskym HC Sassari 30:25 zdolali v sobotu zverenky trénera Štefana Katušáka na turnaji A-skupiny I. kvalifikačnej fázy prestížnej súťaže v tureckej Ankare aj švajčiarske družstvo LC Brühl Handball 30:24 (15:13).

Slovenský šampión si tak definitívne vybojoval jednu z dvoch miesteniek do II. fázy. Bratislavčanky budú v nedeľu o 16.00 h SELČ bojovať s domácim Piyango o prvenstvo v tabuľke.

Víťaz A-skupiny bude pokračovať v druhej kvalifikačnej fáze LM v 2. skupine s nórskym Byasenom HE, Dinamom Volgograd a francúzskym Metz Handball. Druhý tím A-skupiny nastúpi v dňoch 3. až 5. októbra v 3. skupine II. fázy proti dánskemu družstvu Ikast-Bording, rumunskému Rulmentulu Urban Brašov a poľskému SPR SAFO Lublin. Do hlavnej súťaže Ligy majstrov, ktorá má už istých 12 účastníkov, postúpia iba štyria víťazi finálovej časti kvalifikácie. Družstvá, ktoré neúspešne zasiahnu v ženskej LM do kvalifikácie, budú pokračovať v Pohári EHF.

Kvalifikácia Ligy majstrov hádzanárok 2008/2009 - I. fáza (5. - 7. 9.) - A-skupina (dejisko Ankara):

ŠKP Bratislava - LC Brühl Handball (Švajč.) 30:24 (15:13)

Zostava a góly ŠKP: M. Sůkalová, Vaverková - Cicmanová 2, Štetáková 2, S. Kochanová-Farkašová 2, Z. Janšáková 2, H. Janšáková 7/3, Porubská 7, M. Školková 2, Beňušková 4, Madarová, Bachratá, Szöllösiová, Súkenníková 2

Najviac gólov za Brühl: Theodoridisová a Langová po 5, Sidorowiczová 4

pok. hody: 4/3 - 3/1, vylúčené: 3 - 6, rozhodovali: Maričová a Gardinovačká (obe Srb.), 100 divákov

Švajčiarky prekvapujúco stačili na favorizovaného súpera prevažnú časť I. polčasu. Bratislavčanky sa síceodpútali na 11:7, ale Brühl v závere prvej tridsaťminútovky dokázal vyrovnať na 13:13. Posledné slovo pred prestávkou však patrilo ŠKP, ktorého hráčky dvoma gólmi upravili polčasový stav na 15:13. Aj po zmene strán švajčiarske družstvo ešte chvíľu hrýzlo (16:18), ale postupne zobrali opraty zápasu do svojich rúk zverenky trénera Katušáka, ktoré sa len nepremieňaním vyložených streleckých pozícií pripravili o ešte výraznejšie víťazstvo

Štefan Katušák (tréner ŠKP Bratislava): "Úvod bol trochu nervózny, preto hral súper s nami vyrovnanú partiu. Potom sme zlepšili obranu a premieňaním vyložených šancí sme sa dostali do vedenia, ktoré sme si s prehľadom udržiavali až do konca duelu. Dobrý výkon brankárky Vaverkovej v závere a individuálne presadzovanie sa spojok v útoku nám vynieslo konečnú šesťgólovú výhru. Družstvu patrí poďakovanie za bojovanosť a vôľu po víťazstve, ktoré nám zabezpečilo postup do II. fázy kvalifikácie."

Milli Piyango SK (Tur.) - HC Sassari (Tal.) 34:21 (17:10)