Strieborná raketa Kánovej

Sportnet|11. sep 2008 o 00:00

Stolná tenistka Alena Kánová získala včera v kategórii vozičkárok svoju tretiu paralympijskú medailu. Po zlate zo Sydney v roku 2000 a bronze z Atén pred štyrmi rokmi ju v Pekingu dekorovali striebrom.

Dvadsaťosemročná právnička z Ružomberka prehrala vo finále s domácou majsterkou sveta Li Čchi-an 0:3.

Tréner Roman Cibulka bol výsostne spokojný. „Na domácu majsterku sveta nemal nikto šancu. Mali sme šťastie, že Alena na ňu nenarazila v semifinále. Som rád, že to takto dopadlo. Úprimne, pred turnajom nemala optimálnu formu. Prišla však v pravý čas.“

Kánová vyhrala všetky tri zápasy základnej skupiny, v semifinále zvládla kľúčový duel s Taliankou Brunellio­vou 3:1.

Alena Kánová sa pohybuje na vozíku od svojich štrnástich rokov na následky autonehody. Okrem stolného tenisu sa venuje lyžovaniu na monolyži a plávaniu. Slovenský stolný tenista Miroslav Jambor bude v kategórii stojacich bojovať dnes o bronz proti domácemu Li-Man Žouovi, ktorého v základnej skupine porazil ďalší náš reprezentant Richard Csejtey, hoci mu to na postup zo skupiny nakoniec nestačilo.