Extraliga mužov - 2. kolo - víkend

SITA|14. sep 2008 o 20:55

BRATISLAVA 14. septembra (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových zápasov 2. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2008/2009:

SOBOTA:

HK 47 Trnava - MŠK HANT Považská Bystrica 28:30 (13:13)

Najviac gólov: P. Stachovič 6, Oros 5, Kurka a Sakár po 4 - Maťaš a Tůma po 6, Hološko, J. Kozák a M. Kozák po 3

Pok. hody: 2/1 - 3/3, vylúčení: 2 - 6, rozhodovali: Jahodka a Mičuda, 500 divákov

Zápas mal od začiatku vyrovnaný priebeh. Až do polčasovej prestávky sa celky striedali vo vedení, žiadny z tímov si však nedokázal vypracovať výraznejší gólový náskok. Duel mal dramatický priebeh až do konca. V závere o víťazstve hostí rozhodli väčšie skúsenosti hráčov Považskej Bystrice.

ŠKP Bratislava - MHC Edymax Bardejov 29:27 (13:11)

Najviac gólov: Štepanovský 9, Milan Kozák 7, Simon a Mišenčík po 3 - Čorej 8, Cibere 6, Židišin 4

Pok. hody: 2/1 - 5/4, vylúčení: 7 - 7, ČK: Martanovič (ŠKP Bratislava) za nešportové správanie, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 200 divákov

Domáci hádzanári predviedli bojovný a vyrovnaný výkon, ktorý na hostí z Bardejova platil. Bratislavčania si po prvej polovici zápasu vybojovali dvojgólový náskok, ktorý si udržali až do konca duelu. Bardejovčania sa snažili v druhej časti hry zlepšiť hru a pokúsiť sa o vyrovnanie, no hráči ŠKP napokon bojovnou hrou získali dva body.

NEDEĽA

TJ Štart Nové Zámky - MŠK Hlohovec 36:30 (19:13)

Najviac gólov: Rábek 8, Vadkerti 5, Ivanov 6 - Pupík 8, F. Zaťko 8, Rusnák 6/1

Pok. hody: 4/3 - 5/1, vylúčení: 6 - 5, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 500 divákov

Domáci hráči sa hneď od začiatku duelu dostali do vedenia, ktoré pri odchode do kabín bolo už šesťgólové. V druhom dejstve viedli Novozámčania aj o deväť gólov, napokon však duel skončil víťazstvom Štartu o šesť gólov. V bránke domáceho kolektívu podal vynikajúci výkon Pčola.

Tatran Prešov - IS Košice 40:33 (23:21)

Najviac gólov: R. Kozlov 11/5, Pekár 7, Huňady 6/3 - Guzy 9/2, J. Kolesár a Durilla po 5

Pok. hody: 8/8 - 4/3, vylúčení: 5 - 6, ČK: Baláž za 3 vylúčenia, Jurko (obaja Košice) za hrubý faul, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 655 divákov

Bolo to veľmi zaujímavé stretnutie. V prvom polčase domáci mladíci strácali príliš veľa lôpt, čo Košice využívali a do druhej polovice duelu vstupovali iba s dvojgólovým mankom. Po zmene strán nastúpili Prešovčania so základnou šestkou, ktorá neponechala nič na náhodu a tá zápas priviedla k sedemgólovému víťazstvu.