Banská Bystrica zdolala Partizánske

SITA|20. sep 2008 o 21:39

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 3. kola slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 3. kola slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League):

ŠKP Bratislava - DHC Slavia Praha 27:24 (12:12)

Najviac gólov: P. Beňušková 11/6, M. Školková a Porubská po 4 - Keclíková 8/3, Štolfová 5, Černá 5/1

Pok. hody: 6/6 - 4/4, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Jahodka a Mičuda (obaja SR), 200 divákov

Hádzanárky ŠKP viedli na začiatku zápasu už 7:1, no potom výrazne poľavili. Súper z Česka ich trápil počas celého duelu, no z víťazstva sa napokon tešili Bratislavčanky. Na hráčkach ŠKP sa prejavila netrénovanosť pre chorobu, ktorá v tíme ŠKP nastala po návrate z tureckej Ankary.

HK Slovan Duslo Šaľa - Casta Sokol Písek 30:23 (14:13)

Najviac gólov: Martanovičová 7, Bérešová 6, Szarková 4 - I. Luzumová 10/2, Martenková, Borovská a Šichmanová po 3

Pok. hody: 1/1 - 2/2, vylúčené: 5 - 2, rozhodovali: Dvorský a Sivák (obaja SR), 300 divákov

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, do šatní družstvá odchádzali za stavu 14:13. Domáce hádzanárky však v druhom polčase spresnili hru a šnúrou piatich gólov rozhodli o svojom víťazstve.

Iuventa Michalovce - HC Zlín 33:23 (17:8)

Najviac gólov: Dittelová a Hricíková po 5, Weibelová 4/1 - Budayová 11/3, Jalůvková, Ručková a Nevrlá po 3

Pok. hody: 3/3 - 3/3, vylúčené: 5 - 6, rozhodovali: Černý a Vydra (obaja SR), 600 divákov

Michalovčanky už od začiatku potvrdzovali rolu favorita a pomerne rýchlo si vypracovali vysoký náskok (9:2 a 15:5), o ktorý však v druhom polčase vlastnými chybami ešte prišli. Iuventa po zmene strán hrala nesústredene, kopila chyby, ktoré súperky rýchlymi brejkmi trestali. Napriek tomu sa však z víťazstva 33:23 tešili domáce hádzanárky.

TJ Házená Jindřichov Hradec - DHK Zora Olomouc 20:20 (9:10)

Najviac gólov: J. Matoušková 5/3, Martínková a Bubeníková po 4 - Tomečková 6, Hejtmánková a Šašková po 4

Pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčené: 9 - 7, rozhodovali: Kohout a Novák (obaja ČR), 350 divákov

Vo vyrovnanom a dramatickom stretnutí sa skóre prelievalo zo strany na stranu. Do kabín síce s jednogólovým náskokom odchádzali hádzanárky Olomouca, v druhom polčase však domáce utiekli hostkám aj o dva góly. Zora však opäť dokázala strhnúť vedenie na svoju stranu, v poslednej minúte však na konečných 20:20 vyrovnala Bubeníková.

HC Britterm Veselí nad Moravou - HK Štart Trenčín 27:22 (13:12)

Najviac gólov: Štěrbová 13/7, Chmelařová 5, Fleková 3/1 - Uhliarová a Gašparovičová po 5/2, Kovaličková 4

Pok. hody: 9/8 - 9/5, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: Bauer a Tvrdoň (obaja ČR), 300 divákov

Do 41. min mal zápas vyrovnaný priebeh. V závere podržala Veselí brankárka Černá, ktorá chytila štyri pokutové hody. Domáce hádzanárky napokon zaslúžene zvíťazili päťgólovým rozdielom 27:22.

ŠKP HK Banská Bystrica - HK Slávia Partizánske 30:21 (16:14)

Najviac gólov: K. Lapinová 10/4, Kollárová 7, Kmeťová 5 - Kalmárová 6/1, Styková 5/2, Blažeková 4

Pok. hody: 5/4 - 3/3, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Nagy a Novák (obaja SR), 300 divákov

Hádzanárky Banskej Bystrice viedli od začiatku stretnutia, v 19. min už o päť gólov (10:5). Potom však poľavili v koncentrácii a Partizánske do polčasovej prestávky skorigovalo na 14:16. Po zmene strán domáce hráčky zvýšili obrátky a napokon bez problémov zvíťazili deväťgólovým rozdielom. Strelecky sa v drese ŠKP presadili najmä Lapinová a Kollárová.